Zmizelá / Gone Girl (2014)

Nabídky práce:

Zmizelá (2014) online ke shlédnutí zdarmaZmizelá / Gone Girl je nový americký drama thriller od režiséra Davida Finchera. Film Zmizelá byl natočen podle stejnojmenného románu od spisovatelky Gillian Flynn z roku 2012. Ve filmu hraje například Ben Affleck, Neil Patrick Harris nebo Tyler Perry.

V den pátého výročí svatby se Nick Dunne vrací domů, kde zjišťuje, že jeho žena zmizela. Jejímu zmizení se dostane velké mediální pozornosti protože Amy byla inspirací pro populární sérii dětských knih Úžasná Amy, kterou psali její rodiče. Na světlo světa se začnou vynořovat nejrůznější teorie o tom, co se Amy stalo. Jedna z nich je i taková, že Amy zabil právě její manžel Nick a jeho trapné chování je vykládáno jako charakteristické chování sociopata.

Flashbacky ukazují, že manželství Nicka a Amy se rozpadlo. Oba během krize přišli o práci a odstěhovali se z New Yorku do Missouri. Nick se od té doby stal líný, nepřístupný a nevěrný. Detektivka Rhonda Boney odhalí důkazy o finančních a manželských potížích tohoto manželského páru a také zprávu napovídající, že Amy si chtěla koupit zbraň. Kromě toho také najde stopy po rvačce a lékařskou zprávu, podle které byla Amy těhotná. Nick tvrdí, že o těhotenství Amy nevěděl. Nick se nechává zastupovat obhájcem Tannerem Boltem, který se specializuje na obhajování manželů obviněných z vraždy své manželky. Nick se také sejde s Amyniným bývalým Tommy O’Harem, který mu řekne, že Amy jej falešně obvinila ze znásilnění.

Vyjde najevo, že Amy měla v plánu křivě obvinit Nicka z její vraždy a to tím, že se snažila být mezi lidmi velmi oblíbená, předstíráním jejího těhotenství a psaním deníku, ve kterém píše o svém strachu ze svého manžela. Amy zásadně změnila svou vizáž a skrývá se ve vzdáleném kempu přičemž věří, že Nick byl za její vraždu odsouzen. Když jí ukradnou peníze, zavolá svému bohatému bývalému příteli Desi Collingsovi, proti kterému nechala vydat soudní příkaz. Amy přesvědčí Desiho, že od Nicka utekla ze strachu o vlastní život a on jí dovolí, aby se ukryla v jeho luxusní chatě u jezera, kde bude Amy v bezpečí díky instalovaným bezpečnostním kamerám.

Nickovi se podaří přesvědčit svoje dvojče, sestru Margo o své nevinně. Pak Nickova studentka a milenka Andie zveřejní informaci, že s Nickem provozovala milostné hrátky v konferenční místnosti. Nick vystoupí v talk show, kde se omlouvá za své selhání jako manžel ale přísahá, že není vrah. Jeho výkon v televizním pořadu zlepší jeho veřejnou image a zároveň probudí Amyny city k němu.

Film Zmizelá / Gone Girl je v českých kinech od 2.10. 2014.

3 Thoughts on “Zmizelá / Gone Girl (2014)

  1. sokol on 17.11. 2014 at 14:58 said:

    jo

  2. dodo on 15.12. 2014 at 15:16 said:

    ok

  3. dodo on 15.12. 2014 at 15:17 said:

    super filmy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation