Železná srdce / Fury (2014)

Nabídky práce:

Železná srdce (2014) online ke shlédnutíŽelezná srdce je nový americký válečný film, jehož děj se odehrává na konci druhé světové války. Hlavních rolí se ujmul Brad Pitt a Shia LaB0eouf.

Spojenecké jednotky právě podnikají poslední útočné výpady na nacistické Německo. Don “Wardaddy” Collier je bitvami zocelený seržant v 66. obrněném pluku 2. obrněné divize a je velitelem tanku Sherman M4A3E8 a jeho posádky, kterou tvoří 5 válečných veteránů – střelec Boyd “Bible” Swan, nabíječ Grady Travis a řidič Trini “Gordo” Garcia. Původní asistent řidiče byl zabit v boji a nahradí jej nedávno rekrutovaný armádní písař Norman Ellison, který nikdy neviděl tank zevnitř natož aby měl zkušenosti s děsivými válečnými bitvami. Norman později dostane přezdívku “Mašina”, kterou mu dá Grady Travis.

Posádka podléhající velení Dona Colliera je spolu už od bojů v severní Africe a nováčkem v týmu pohrdá a to jak pro absenci jakýchkoliv jeho bojových zkušeností, tak i pro jeho nechuť k zabíjení Němců, zejména mladých lidí z Hitlerjugend. Kvůli jeho špatnému úsudku dojde ke zničení tanku poručíka Parkera a jeho posádky. Wardaddy zuří a ve snaze potrestat mladého vojáka a naučit jej bojovat jako opravdový voják přinutí Normana, aby si vzal zbraň a zastřelil zajatého německého dělostřelce, který měl na sobě ukořistěný americký plášť. Když to Norman odmítne udělat, Wardaddy mu vrazí zbraň do ruky a stiskne jeho prst tak, aby zmáčkl spoušť a Němce tak zabil.

Mezi Normanem a Wardaddym vznikne pouto, které ještě zesílí poté, co dobyjí malé Německé město, kdo tato dvojice pozná Němku Irmu a její sestřenici Emmu. Norman se pomiluje s Emmou a pak jdou na snídani s její sestřenicí a Wardaddym. Během snídaně Norman zjistí, že Wardaddy má strašlivé jizvy od popálenin na zádech. Krátce na to Němci začnou město bombardovat, což způsobí smrt Emmy a několika amerických vojáků. Skupina tanků vedená Wardaddym dostane za úkol chránit důležité dopravní cesty, ale po setkání s Německou Tiger I jsou zlikvidována všechna vozidla až na Fury. Jejich vozidlo je ale demobilizováno po najetí na minu. Krátce nato na místo dorazí prapor čítající tři sta mužů Waffen SS. Wardaddy odmítá tank opustit a spolu se zbytkem posádky se rozhodnou zůstat a naplánovat přepadení.

Neozbrojení a čelící silné přesile, Wardaddy a jeho muži způsobí Němcům těžké ztráty. Nakonec jsou ale Grady, Gordo a Bible postupně zabiti a Wardaddyho postřelí ostřelovač.

Film Železná srdce se natáčel v Anglii. Snímek Železná srdce byl do kin uveden 13. listopadu 2014.

4 Thoughts on “Železná srdce / Fury (2014)

 1. michal on 23.11. 2014 at 20:13 said:

  dobré..

 2. radek on 29.11. 2014 at 12:01 said:

  velmi dobre

 3. olda11 on 31.12. 2014 at 12:11 said:

  moje parketa

 4. Jakub on 01.01. 2015 at 08:15 said:

  Ujde to :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation