Vzkříšení démona / The Lazarus Effect (2015)

Nabídky práce:

Nový film Vzkříšení démona online ke shlédnutíVzkříšení démona neboli The Lazarus Effect, jak se film v originále jmenuje, je nový americký sci-fi hororový film od režiséra Davida Gelba.

Lékařské výzkumník Frank a jeho snoubenka Zoe vyvinuli sérum s kódovým označením “Lazarus”. Toto sérum by mělo pomáhat pacientům v komatu, ale nakonec se ukáže, že dělá pravý opak a naopak přináší smrt do života. S pomocí svých přátel Nika, Claye a Evy podniknou úspěšný pokus na nedávno zemřelém psovi, ale sérum na neočekávané účinky. Jeho šedý zákal zmizí, pes zcela ztratí chuť k jídlu a celkově se chová dosti divně. Testy ukážou, že látka namísto toho, aby synapse v mozku rozptylovala, tak naopak vytváří nové.

Když se děkan univerzity dozví o jejich ilegálních experimentech tak celý projekt rozpráší. Dvojice se také dozví, že velká farmaceutická společnost koupila firmu, která financovala jejich výzkum. Společnost a její právníci zabaví vše, co s projektem souvisí.

Frank a jeho tým se vloupá do laboratoře aby experiment zopakoval a mohli tak dokázat, že to oni vytvořili sérum. Tentokrát se jim ale vůbec nedaří a je to dokonce tak špatné, že Zoe je zabita elektrickým proudem. Frank ji ale nechce nechat zemřít a tak použije sérum, aby ji vzkřísil. Zpočátku se zdá, že se záchrana povedla. Brzy ale všichni zjistí, že se Zoe je něco v nepořádku. Tvrdí, že když zemřela, tak že šla do pekla a začne předvádět své zvláštní schopnosti. Sérum zvané Lazarus způsobuje to, že se mozek vyvíjí neuvěřitelně rychle. Díky tomu Zoe brzy zvládá telepatii a telekinezi.

To je dobrá stránka séra, ale jako všechny věci v životě, tak i tato má své nevýhody. Tou nejdůležitější je to, že látka způsobuje také zvýšenou agresivitu s hrůznými následky. Niko vejde do místnosti a Zoe jej poleká. Poté, co ji odmítne políbit Zoe využije telekineze a hodí jej do skříně, kde jej drtí až dokud ho nezabije. Když se jí Clay ptá, kde je Niko tak jej zabije tak, že jej udusí elektronickými cigaretami. Krátce na to Zoe zabije i Franka a Evu. Po tomto hrůzném činu si Zoe píchne celou tašku séra Lazarus aby ještě zesílila své schopnosti. Jednu dávku aplikuje i Frankovi. Chce jej přivést zpátky k životu a předpokládajíc, že z něj bude také monstrum.

Film Vzkříšení démona se v českých kinech promítá od 12. března 2015. Snímek Vzkříšení démona se u filmových kritiků nedočkal nijak vřelého přijetí a často je označován jako průměrný hororový film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation