Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street (2013)

Nabídky práce:

Vlk z Wall StreetVe filmu Vlk z Wall Street nám Martin Scorsese 3 hodiny líčí pravdivý příběh Jordan Belforta, samozvaného vlka z Wall Street. Belfort byl burzovní makléř, který v 80. a 90. letech vybudoval obrovské jmění na podvádění nezkušených investorů, kteří mu svěřovali své úspory. Nicméně Scorsese se ve filmu ani tak nezaměřuje na podvody, jako spíše na zábavu, kterou si makléř při tom užíval.

Belfort, kterého ztvárnil sám Leonardo DiCaprio je závislý na všem špatném a to se také projeví do kultury společnosti, kterou založí. Společnost Stratton Oakmont je tak jeho vlastním obrazem. Zábava končí když do podniku vtrhne FBI. Celý příběh začíná flashbackem do prvního Belfortova dne v práci, kdy mu mladické chvástání vynese pozvání na oběd od Marka Hanna. Hann Belfortovi poradí, že dekadentní způsob života je cesta, jak uspět ve finančním světě. Naneštěstí pro Belforta, jeho první den v práci se vyznačuje datem 19. 10. 1987, které je ve světě velkých peněz navždy zapsáno jako Černé pondělí.

Takže náš milý Belfort musí začít znovu. A jde na to tak, že začne lanařit stovky drobných investorů, aby investovali do akcií, které jsou ve skutečnosti bezcenné. Nebyl by to ale Vlk z Wall Street, kdyby vše dělal sám a tak se obklopí učedníky, kteří se stanou stejně amorální jako on a společnost Stratton Oakmont je tak na světě.

Když firma začne růst, Belfort vymění svoji manželku za okouzlující blondýnu (Margot Robbie), jež má bohatou tetu žijící v Londýně, která mu později bude pomáhat s praním špinavých peněz. Jakmile se o něj začnou zajímat příslušné orgány, Belfort si uvědomí, že je třeba své bohatství přesunout do Švýcarska. Naneštěstí pro ně, Švýcarský bankéř se ukáže býti stejně nečestným jako on.

Celý film se odehrává v opojení obrovské, bouřlivé a často nezkrotné energie, již korunuje DiCapriův výkon, který se vyznačuje opravdu vysokým oktanovým číslem. Film Vlk z Wall Street ve Vás možná vyvolá pocit, že ti muži ve filmu vlastně nedělají nic jiného, než že žijí své životy na plno. V každém případě se jedná o naprosto fantastickou jízdu, kterou si jistě užijete!

One Thought on “Vlk z Wall Street / The Wolf of Wall Street (2013)

  1. silvie on 09.01. 2015 at 00:16 said:

    1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation