Velká šestka / Big Hero 6 (2014)

Nabídky práce:

Film Velká šestka online ke shlédnutí zdarmaVelká šestka je nový 3D animovaný fantasy komediální film od studia Walt Disney a režisérské dvojice Don Hall a Chris Williams.

Hiro Hamada je 14-ti letý robotický génius, který žije ve futuristickém městě San Fransokyo a jehož hlavní zábavou jsou zápasy robotů. Jeho bratr Tadashi má pocit, že Hiro marní svůj talent a potenciál a proto jej vezme na univerzitu, kde studuje a to přímo do laboratoře robotiky, kde jej seznámí s GoGo, Wasabim, Honey Lemon, Fredem a Baymaxem, osobním Tadashiho zdravotníkem. Ohromený Hiro se rozhodne se na školu přihlásit. Hiro představí svůj projekt – mikroboty, kteří se dokáží uspořádat do jakéhokoliv myslitelného uspořádání. Profesor Callaghan, šéf robotiky na univerzitě je jeho projektem ohromen a Hira přijme. Když na univerzitě vypukne požár, Tadashi běží profesorovi Callaghanovi na pomoc, ale budova exploduje a výbuch oba zabije. Zdrcený ztrátou svého bratra se Hiro naprosto uzavře okolnímu světu.

Jednoho dne Hiro náhodně aktivuje Baymaxe, který jde za jedním z mikrobotů až do opuštěného skladu. Tam oba zjistí, že někdo ve velkém vyráběl Hirovi roboty. Kromě toho na ně zaútočí neznámý muž v masce, který roboty ovládá. Když si Hiro uvědomí, že onen neznámý muž ukradl jeho projekt, rozhodne se jej chytit a vylepší Baymaxe o brnění a bojový čip. Poté, co maskovaný muž zaútočí na Hira, Baymaxe, GoGo, Wasabiho, Honey Lemon a Fred, tak tato šestice zformuje tým super hrdinů.

Skupina objeví bývalou laboratoř společnosti Krei Tech, což je prestižní robotická firma, která experimentovala s technologií teleportace. Test dopadl neúspěchem když testovací pilot zmizel uvnitř nestabilního portálu. Vyjde najevo, že záhadný muž v masce není nikdo jiný, než profesor Callaghan, který použil Hirovi roboty aby se dostal z hořící budovy. Když si Hiro uvědomí, že jeho bratr tím pádem zemřel zbytečně, odstraní Baymaxův ozdravovací čip a nechá mu jen bojový čip. Kromě toho mu nařídí, aby zabil Callaghana. Baymax tento úkol téměř splní, ale Honey Lemon se na poslední chvíli podaří mu aplikovat zpět ozdravovací čip. Hiro se na své přátele naštve a když se jej Baymax zeptá, jestli zabití Callaghana mu pomůže cítit se lépe, tak se Hiro zhroutí. Ve snaze trochu rozveselit Hira mu Baymax pustí několik video záznamů zachycujících Tadashiho, jak Baymaxe testuje. Hiro si uvědomí, že zabití Callaghana není to, co by Tadashi chtěl a tak se vydá na usmiřující schůzku se svými přáteli.

Na filmu Velká šestka / Big Hero 6 pracovalo 90 animátorů. Velká šestka měla premiéru 23. října 2014 v japonském Tokyu. Do tuzemských kin film Velká šestka vstoupil až 22.1. 2015.

One Thought on “Velká šestka / Big Hero 6 (2014)

  1. Tomas Skoda on 07.03. 2015 at 15:16 said:

    Bezva film pro deti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation