Stmívání (Twilight sága): Rozbřesk – 2. část

Nabídky práce:

Stmívání (Twilight sága): Rozbřesk - část 2.Stmívání neboli Twilight sága: Rozbřesk část 2 je v pořadí již pátým a zároveň posledním filmem této ságy, která byla natočena na motivy knih Stephanie Mayerové.

Bella (Kristen Stewart) a Edward (Robert Pattinson) si užívají svůj nový život a radují se ze své nově narozené dcery Renesmee. Jejich rodinná idylka však bude muset čelit novým hrozbám a nebezpečím. Upír Irina vidí v Renesmee nebezpečí pro Volturiovy. Irina se rozhodne jednat a spojí se s Volturiovými aby společně zničili potenciální hrozbu. Bella se ale jen tak nedá a tak spolu s Cullenovými a případnými dalšími spojenci vyrazí do zásadní a možná konečné bitvy na ochranu své rodinny. Boj se dotýká také Jacoba, který při narození Renesmee vtiskl napůl lidskou a na půl upíří existenci, což jej tak trochu předurčuje, aby byl jejím přítelem až Renesmee vyroste.

K očekávané bitvě nakonec skutečně dojde a nutno říct, že z filmařského hlediska ji tvůrci Stmívání zvládli naprosto bravurně. Ke střetu dojde na zasněženém bílém poli a při jejím sledování se srdce abnormálně nerozbuší asi jen málokterému divákovi.

Kromě této dech beroucí akce a poutavému ději s rychlým spádem ve 2. části Rozbřesku nechybí ani spousta povedených vtípků a komických scén. Asi nejvíce se diváci zasmějí v první půlhodině filmu, kdy Edward učí Bellu upířím trikům.

Poslední díl Twilight ságy si zkrátka nesmíte nechat ujít.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation