Spectre / Spectre (2015)

Nabídky práce:

Celý film Spectre online ke shlédnutí zdarmaZahraniční ohlasy na bondovku Spectre v hlavní roli s Danielem Craigem jsou veskrze pozitivní. Čtyřiadvacátá oficiální bondovka a čtvrtá s Danielem Craigem v pořadí se snaží o jakousi sumarizaci předchozích filmů s tímto britským hercem. Když do rozjetého bondovského vlaku nastoupil světlovlasý Daniel Craig, rozdělilo to fanoušky série na dva tábory. Spectre vypadá jako vyvrcholení všeho, co James v podání Daniela Craiga od Casina Royale, přes Quantum of Solace až po Skyfall zažil. S úvodní písní a titulky nastupuje vyumělkovaná unylost, hlavní znak melancholicky zabarvené podívané, v níž vládnou šero, dekadence, rituály a nostalgický sentiment. Spectre chytře navazuje na veleúspěšný Skyfall, je nasáklý temnou atmosférou, posunutý do ještě osobnější roviny. Bond se stal synonymem odlehčené zábavy a vzpomínkou na svět, v němž muži mohli být šovinisty a gentlemany zároveň.

Negativní recenze filmu často vyčítají, že pro režiséra jsou exotické lokality a efektní výprava důležitější než postavy. Co se akce týče, všechno už tu bylo, od jízdy po náplavce po honičku ve sněhu, třebaže proměna letadla v saně se vděčně vyjímá. Agent 007 má kolem sebe opět krásné ženy, rychlá auta a často procedí trefnou hlášku a vtip. Záporáci jsou ale prý správně přehnaní a akční scény patří k těm nejlepším v celé sérii. Sam Mendes se posledně vydal hodně hluboko do Bondovy minulosti i jeho duše. Proč chce vůdce obávané organizace Spectre ovládnout svět, jakou roli v jeho životě sehrává sám James, na to vám samozřejmě neodpovím. Ke slovu se opět hlásí hračičky typu hodinek “s hodně hlasitým budíkem” a akční scény připomínají jízdu tím nejlepším z počátku série. Ukázal ho jako zranitelného, pochybujícího i chybujícího člověka. V celku to působí jako film poslepovaný dohromady z nekonečných uspěchaných přepisů scénáře. Za tři sta milionů (viditelných i slyšitelných) dolarů tu bylo odvedeno kvalitní filmové řemeslo.

Ve standardním dílu Spectre si Bond vybírá oddechový mezičas. Daniel Craig si ponechává svou impulsivnost a rozháranost z předchozích dílů, ale zároveň se mu vrací dřívější jistota, díky níž se prezentuje tak, jak ho máme rádi. Pro příliš mnoho detailů se ztrácí celek a především film v poslední třetině naprosto ztrácí tempo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation