Slídil / Nightcrawler (2014)

Nabídky práce:

Slídil online ke shlédnutíSlídil neboli Nightcrawler je krimi thriller, který napsal a režíroval Dan Gilroy.

Lou Bloom je notorický zlodějíček. Lou jednou spatří partičku nezávislých filmařů, jak natáčí autonehodu. Lou se rozhodne ukradnout závodní kolo a vyměnit jej za kameru a radio scanner. Louovi se podaří natočit krádež auta a tyto záběry nabídne místní televizní stanici. Šéfredaktorka ranních zpráv Nina od něj nahrávku koupí a ještě jej povzbuzuje, aby v natáčení podobných situací pokračoval. Nina říká, že stanice má zájem hlavně o nahrávky násilných incidentů z lepších čtvrtí, protože takové záběry diváky nejvíce přitahují. Lou najme asistenta jménem Rick, což je mladý muž, který pro peníze udělá cokoliv.

Louovi se daří, dokonce si pořídí rychlejší auto a lepší vybavení. Dokonce se dostane do hledáčku konkurence, která mu předloží jistou nabídku. Tu Lou odmítne a ještě svému konkurentovi zničí dodávku, což způsobí incident, který Lou natočí. Lou ví, že Ninina práce je závislá na záběrech, které jí dodává a tak se rozhodne toho využít a začne jí vyhrožovat, že pokud se s ním nevyspí, tak že jí přestane dodávat nahrávky.

V jedné bohaté čtvrti dojde k vloupání a Lou s Rickem na místo dorazí ještě dříve, než policie. Lou nahraje oběti vraždy a ozbrojeného muže, jak z místa činu odjíždí v SUV. Někteří členové redakce mají pocit, že odvysílat takovéto záběry je neetické, ale Nina dychtí po příběhu. Lou ale za nahrávku požaduje více peněz a zveřejnění jeho autorství.

Policie začne Loua podezřívat a vyžádá si od něj nahrávku. Lou jim dá jen upravený záznam, kde chybí ta část, na které je vidět pachatel. Lou pachatele sám najde. S Rickem jej sledují, když je v restauraci a plánují, že zavolají na policii a udají jej, což je zárukou nějakého incidentu a ten mají v úmyslu si natočit. Vystrašený Rick požaduje po Louovi polovinu peněz, které na akci vydělá. Lou souhlasí ovšem pod podmínkou, že Rick vystoupí z auta a bude zásah natáčet z jiného úhlu.

Policie dorazí k restauraci a pustí se do přestřelky s pachateli vloupání. Jeden z nich je zabit a druhý ujede v SUV. Policie je pronásleduje a nechybí ani Lou s Rickem, kteří si vše pečlivě natáčí. Když podezřelý v SUV nabourá, posílá Lou Ricka k autu, aby jej natočil. Říká, že se nemá čeho bát, protože muž náraz nemohl přežít. Skutečnost je ale jiná a podezřelý střelí Ricka a následně je sám zastřelen policií. Když Rick leží a umírá, Lou k němu přistoupí, natáčí si jej a řekne mu, že má vyhazov, protože nemůže pracovat s někým, na koho se nemůže spolehnout.

Natáčení filmu Slídil začalo 6. října 2013 a trvalo 27 dnů. Film Slídil je v českých kinech od 29.1. 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation