Sinister 2 (2015)

Nabídky práce:

Film Sinister 2 online ke shlednutíSnímek navazuje na úspěšný horor Sinister z roku 2012, který režíroval Scott Derrickson. První díl rozjel zajímavý příběh a připravil tak parádní půdu pro další díl. Tentokrát se filmu chopil Ciaran Foy a nemohl se opřít o žádné známější herecké jméno. Pokračování temného Sinisteru byla pro Foye vynikající příležitost jak prorazit, otazník však zůstává nad tím, zda se mu to podařilo. Strašidelného je zde pomálu a tvůrci příběh postavili na otřepaných klišé.

Pohanský démon Bagul opět využívá nevinných dětských duší, aby z nich vytvořil vraždící a nelítostné zrůdy. Z prvního filmu se vrací šerifův zástupce So & So (Ransone), který už nepracuje u policie a na vlastní pěst vyšetřuje vraždy spojené Bughuulem. I ve dvojce se rodina (i když neúplná) nastěhuje do opuštěného stavení, ve kterém není vše úplně v pořádku. Děj se odehrává ve stejném domě, jako první díl. Vraždy jsou opravdu kruté a rafinované, na Dylana mají tyto schůzky špatný vliv. Démon se pomalu začne zmocňovat dětí a my jsme svědky celkem předvídatelné podívané, kterou ale z pochopitelných důvodů nebudu dále rozebírat. Asi vás ale ani nebudeme spoilerovat tím, když napíšeme, že vše více méně dobře dopadlo.

Na Sinister 2 jde ocenit, že se snaží k starému známému bubákovi přistupovat z maličko jiného úhlu. Těžko říct, proč se tak stalo, ale zdá se, že s filmem Sinister 2 si nikdo nedal vůbec žádnou práci. Sinister 2 je velmi podprůměrným filmem, který patří hned na video a neměl by vůbec zaclánět v kinech. Za zmínku také stojí dost nevydařený casting, kdy strašidelné dětičky jsou spíš otravné a hlavní klaďas se tváří jako nebezpečný úchyl. Z reakcí na filmových databází a ohlasů z hororových fór jasně vyplývá závěr, že je sequel ve srovnání s prvním dílem o úroveň horší. Pořádný horor se pozná tak, že máme chuť ho nejraději vypnout a zhlédnout po částech, protože nálož děsu a strachu je příliš velká. Ne tak Sinister 2.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation