Sicario: Nájemný vrah / Sicario (2015)

Nabídky práce:

Sicario: Nájemný vrah online ke shlédnutíTalentovaný kanadský režisér Denis Villeneuve je zpět. Jestli nás Mexiko někdy lákalo k návštěvě, po tomhle americkém kriminálním dramatu se mu budeme chtít obloukem vyhnout. Emily Bluntová hraje americkou policistku ze speciálního týmu, řešícího únosy. Temný atmosférický thriller z prostředí americké války proti mexickým drogovým kartelům, jemuž nechybí potřebný etický přesah. Americko – mexické hraniční pomezí je jedním z nejzobrazovanějších kriminálních prostředí v amerických filmech. Sicario je španělský výraz pro nájemného vraha užívaný zejména v latinskoamerických oblastech, kde přetrvávají války drogových kartelů.

Hrdinkou thrilleru Sicario: Nájemný vrah je americká agentka FBI Kate (Emily Blunt), členka jednotky specializující se na únosy a záchranu rukojmí. Rozhodne se přijmout nabídku od agenta Gravera ze speciálního oddělení CIA (Josh Brolin) a asistovat při operaci v El Pasu. Úvodní zátah předchází seznámení s hrdinkou a klade důraz na detailní zobrazení procedur zásahové jednotky. Alejandro je žoldák, čistič, mstitel a vrah, který pracuje pro kohokoli, kdo ho vypustí ze řetězu. Agentka FBI Emily Blunt zjišťuje, že zneškodnění mexického drogového kartelu není procházka růžovým sadem, ale spíš peklem morálních pochyb. Netuší však, že se stala členkou týmu, který nehledí na pravidla, ale na výsledek. Chce především dopadnout ty, kdo mají na svědomí masakr, při kterém přišlo o život několik jejích kolegů. Hon na jakéhosi mexického narkobarona nebude obyčejnou operací podle standardních předpisů a postupů.

Ze Sicaria si odnesete spíš depresi než pochopení. To ale samozřejmě vůbec není na škodu. Pointu si odnesete domů a necháte ji uzrát, režisér vám nabídne jen prostor k přemýšlení. Sicario je napínavý, dobře natočený příběh. Rozhodně se nebudeme dívat na hodinky, kdy jako že je čas jít domů. Režisér spolu s debutujícím scenáristou Taylorem Sheridanem rozehrává potemnělou story o boji americké a mexické policie proti příhraničnímu drogovému kartelu. Největší potlesk si však zaslouží trio mužů, bez nichž by Sicario nedosáhl takových uměleckých kvalit a zůstal jen thrillerovou jednohubkou. Sicario je snímek, který svým tématem snadno zaujme mainstreamového diváka a jeho očekávání lehce naplní perfektně zrežírovanými akčními scénami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation