Rivalové / Rush (2013)

Nabídky práce:

Rivalové / Rivals online ke shlédnutíFilm Rivalové je založený na skutečném příběhů dvou jezdců Formule 1 ze 70. let minulého století. V té době se pozornost milionů fanoušků super rychlých vozů po celém světě soustředila na zejména na souboj dvou jezdců – Rakušana Nikiho Laudy a Angličana Jamese Hunta. Jejich rivalita je zajímavá mimo jiné tím, že jejich osobnosti se vyznačují naprosto opačnými vlastnostmi. Hunt je impulzivní, emotivní, dlouhovlasý idol žen a zároveň samozřejmě také špičkový jezdec. Naproti tomu Niki Lauda je vždy disciplinovaný profesionál se smyslem pro detail.

Příběh filmu Rivalové sleduje právě tyto osobnostní rozdíly obou jezdců, jejich lásky, rodinné příběhy a zejména závodní sezónu 1976. Tu chtějí oba závodníci vyhrát a jsou připraveni pro to udělat a riskovat cokoliv. Oba se chtějí stát světovým šampiónem F1 – tedy ve sportu, který chyby netoleruje. Pokud ji uděláte, zaplatíte za to cenou ze všech nejvyšší.

Scénář filmu Rivalové napsal Peter Morgan tzv. “na spekulaci”, což znamená, že neexistoval žádný kupec, pro kterého by jej psal. Z toho důvodu ve filmu Rivalové podle původního scénáře neměly být vůbec žádné závodní záběry, protože Morgan předpokládal, že se bude jednat o velice nízko rozpočtový film. Namísto toho se film měl co nejvíce zaměřit na souboj dvou hlavních hrdinů s naprosto odlišnými charakterovými vlastnostmi.

Představitelům Laudy a Hunta, tedy hercům Brühlovi a Hemsworthovi nebylo během natáčení umožněno řídit skutečnou Formuli 1. Museli se spokojit s vozy Formule 3, jejichž karoserie byla zakamuflována tak, aby vypadala jako F1.

Velkého úspěchu se film Rivalové dočkal dost možná i díky své autenticitě, kterou si pochvaloval skutečný Niki Lauda, když řekl, že snímek je zcela přesný. Jen soupeření Laudy a Hunta bylo okořeněno trochou “kreativní filmové svobody”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation