Rezistence / Insurgent (2015)

Nabídky práce:

Film Rezistence online ke shlédnutí zdarmaRezistence (v originále The Divergent Series: Insurgent) je nový americký sci-fi akční film od režiséra Roberta Schwentkeho. Rezistence je druhým dílem trilogie a navazuje na film Divergence z loňského roku.

Poté, co frakce Neohrožených zaútočí na Odevzdané, Eric a jeho bojovníci začnou prohledávat trosky Odevzdaných, protože zde hledají jakýsi artefakt, kterým je truhla obsahující symboly všech frakcí. Když truhlu najdou, vezmou ji do frakce Sečtělých. Podle Jeanine artefakt obsahuje poselství zakladatelů města, které vyřeší problém divergentů jednou pro vždy. Problém je, že truhlu může otevřít jenom divergent a tak nařídí, aby byli všichni pochytáni.

Tris, Čtyřka, Peter a Caleb se ukrývají na území Mírumilovných. Když se Tris a Peter porvou, Johanna, vedoucí frakce Mírumilovných varuje Tris, že její touha po pomstě ji sežere zevnitř. Brzy nato dorazí Eric a jeho skupina aby otestovali všechny obyvatele na divergenci. Tris, Čtyřka a Caleb nastoupí do vlaku, který míří na území Nezařazených. Ve vlaku ale dojde k boji s členy Nezařazených při kterém Caleb poprvé někoho zabije. Je z toho tak v šoku, že zapomene pomoci Tris, kterou napadne jeden z členů Nezařazených. Čtyřka zjistí, že jeho skutečné jméno je Tobias Eaton. Ten jim říká, že je to on, koho hledají.

Zbytek cesty do srdce Nezařazených probíhá už bezproblémově. Když dorazí na místo tak zjistí, že vůdcem Nezařazených je Tobiasova matka Evelyn Johnson-Eaton. Evelyn naznačuje, že Nezařazení a Neohrožení spojí síly proti Sečtělým. Další den ráno naše trojice opustí území Nezařazených aby se setkala s ostatními Neohroženými. Během cesty Caleb řekne, že s nimi dál pokračovat nemůže a vydá se jiným směrem.

Když Tris a Čtyřka dorazí do Candoru tak se jim dostane uvítání, ale Tris není k Christině zcela upřímná ohledně toho, co se stalo Willovi. Brzy jsou ale zatčeni a přivedeni před vůdce Candoru, Jacka Kanga. Ten nemůže uvěřit tomu, že by Jeanine zašla až tak daleko, že by pronásledovala Tris a Čtyřku za zločiny, které nespáchali.

Natáčení filmu Rezistence začalo v Atlantě dne 27. května 2014 a poslední klapka padla 6. září téhož roku. V listopadu 2014 bylo oznámeno, že soundtrack k filmu Rezistence bude vytvořen pod taktovkou Josepha Trapanese. V českých kinech je film od 19. března 2015, v těch amerických se film objevil o den později.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation