Ranhojič / The Physician

Nabídky práce:

Ranhojič online ke shlédnutí zdarmaRanhojič je Německý dobrodružný film založený na stejnojmenném románu Noaha Gordona. Film sleduje příběh anglického syrotka, jehož matka zemřela na záhadnou nemoc. Kvůli tomu se chlapec rozhodne studovat medicínu a odjede do Persie.

Děj filmu Ranhojič je zasazen do Anglie v 11. století. Během temného středověku bylo ztraceno mnoho znalostí a církev bojuje proti černé magii. O zdraví běžné populace se starali potulní lazebníci.

Hlavním hrdinou filmu Ranhojič je Robert Cole, který má mimořádný dar – dokáže vycítit, když má někdo smrtelnou chorobu a neléčí ji. Poprvé si tohoto svého daru všiml, když jako malý chlapec cítil, že jeho matka zemře na zánět slepého střeva. Mladý sirotek začne cestovat s lazebníkem, který jej naučí základy středověké medicíny se službami jako je baňkování, pouštění žilou a trhání zubů. Když lazebník dostane šedý zákal, Robert mu sežene skutečného lékaře. Tento židovský lékař lazebníka zcela vyléčí. Rob se dozví něco málo o židovské kultuře a pozná děti Jesse a Benjamina. Kromě toho zde také poprvé spatří mapu světa a dozví se o existenci a učení Avicenna – známého učence a lékaře z daleké Persie. Rob se rozhodne tam jet a stát se opravdovým lékařem. Perská medicína byla v té době daleko před tou Evropskou. Doktor, vědec a filozof Avicenna učí v Isfahanu, což byla nejvýznamnější škola pro ty, kdo se chtěli stát lékaři.

Když přijede Rob do Egypta, tak navzdory tomu, že je pokřtěný křesťan, si nechá udělat obřízku a začne si říkat Jesse Ben Benjamin. V karavanu se seznámí s Rebeccou, která mu čte knihy o Aladinovi a Sindibádovi. Dostane se do pouštní bouře a téměř zemře. Když požádá o přijetí do Avicennovi školy tak utrpí otřes mozku, takže je přijat jako pacient.

V nemocnici se od Avicenny naučí základy vědecké medicíny a Aristotelovy filozofie. Kromě toho se zde také naučí provádět anamnézu, pulzní vyšetření, léčení pomocí pijavic, drobné chirurgické zákroky a další věci. Když ve městě vypukne epidemie moru, zemřou tisíce lidí. Lékaři se ale nevzdávají a s objevem základních hygienických zásad se jim podaří mor vymýtit. Podle Roba mohou být nositeli černé smrti krysí blechy a jako řešení navrhuje krysy otrávit.

Takto začíná film Ranhojič, jehož rozpočet je 35 milionů dolarů a délka 150 minut. Snímek měl premiéru v Německu o Vánocích 2013 a okamžitě se stal kasovním trhákem.

3 Thoughts on “Ranhojič / The Physician

  1. lucien22 on 23.07. 2014 at 16:46 said:

    ok

  2. lucien22 on 23.07. 2014 at 17:04 said:

    23.7.2014 super film

  3. Martin Konečný on 23.08. 2014 at 21:21 said:

    dobré

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation