Poslední lovec čarodějnic / The Last Witch Hunter (2015)

Nabídky práce:

Film Poslední lovec čarodějnic (2015) online ke shlédnutíČarodějnice jsou dnes opravdu v kurzu. Ať už jsou součástí seriálů, hororů či pohádek. Do kin právě přichází jeden z dlouho očekávaných filmů letošního roku, pyšnící se mimo jiné i přívlastkem fantasy. Akční fantasy Poslední lovec čarodejnic má na starost Breck Eisner, režisér dobrodružné Sahary nebo povedeného hororu Podivní. Vinu Dieselovi se splnil sen, konečně si zahrál ve fantasy dobrodružství. Všichni ale víme, co se říká o naplnění našich přání. Poslední lovec čarodějnic měl od začátku jako srdcovku, neboť se tvůrci (pokud jde o hlavního hrdinu) inspirovali hrou Dračí doupě.

Snímek jde na jistotu. Začíná povinným představením hlavního hrdiny Kauldera, který přišel o milovanou rodinu. Před 800 lety Zemi zcela svobodně křižovaly zlé čarodějnice, které s chutí ubližovaly lidem a pod nadvládou své královny se snažily celé naše pokolení zahubit. Dieselův Kaulder býval manželem a otcem, který si sem tam odskočil do vikingské bitky, to už je ale mnoho století za ním. Dnes je posledním svého druhu a prořídly i řady nadpřirozených nepřátel. Ale ani v současném New Yorku tento hromotluk neodkládá zbraně a i přes uzavřené příměří kontroluje ty čarodějnice a čaroděje, kteří se snaží ubližovat nic netušícím lidem. Dojde na luxusní vozítka i krásné ženy – jak jinak ve filmu s Vinem.

Pokud jste se nad obsazením podivovali ještě před samotným uvedením filmu, věřte, že jste v tom nebyli sami. Postavy ze sebe neustále chrlí expozici, nenechají nás pořádně objevovat a poznat magický svět v praxi. Naznačený potenciál je hrubě nevyužit a platí to i pro hlavní postavu. Zklamání je o to větší, vezmeme-li v úvahu, že námět je v některých ohledech opravdu zdařilý a při lepším zpracování by se z něj dalo vytěžit mnohem víc. Při pohledu na výsledek právě kvalitám scénáře divák těžko věří stejně jako zprávě, že už se plánuje druhý díl. Navíc se málo pracuje s humorem, takže typický zastřený hlas Vina Diesela v titulní roli postrádá vděčnější „hláškovací“ prostor. Poslední lovec čarodějnic mě bavil, i když se nemůžu zbavit dojmu, že to je jen výplň pro Diesela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation