Popelka / Cinderella (2015)

Nabídky práce:

Pohádka Popelka online ke shlédnutí zdarmaPopelka neboli Cinderella je novou americkou adaptací známé lidové pohádky. Při natáčení této Disneyovky na režisérské židli seděl Kenneth Branagh.

Ella žije se svými rodiči v překrásném domě v jednom mírumilovném království. Od mala ji matka učí věřit v kouzla a magii, díky čemuž má skvělý přátelský vztah se všemi zvířaty, které doma chovají. Zejména s myšima. Všechno je zkrátka perfektní a to až do doby, než její matka onemocní a zemře. Když umírá, Ella jí dá slib, že bude kurážná a na ostatní lidi milá. O pár let později, když Ella začne pomalu dospívat, tak se její otec ožení s Lady Tremaine, vdovou po starém známém. Lady Tremaine má dvě dcery, Drizellu a Anastacii. Ella novou rodinu vřele přivítá a snaží se ke všem chovat srdečně a to i přesto, že její nové dvě sestry k ní zaujaly docela chladný a nepřátelský postoj. Navíc má Ella plné ruce práce, aby uchránila své myšky před kočkou své macechy.

Brzy nato musí Ellin otec odjet obchodovat do zahraničí. Než odjede, tak svým nevlastním dcerám slíbí, že jim odtud přiveze luxusní dárky. Zdraví nepřeje ani jemu. Onemocní a brzy na to zemře. Lady Tremaine už se tedy nemusí přetvařovat a odhalí svou zlou, krutou a žárlivou povahu. Kvůli nedostatku peněz propustí služebnictvo a nutí veškerou práci dělat Ellu. Ještě horší ale je, že Ellin pokoj dá svým dceruškám, Ellu nutí spát v podkroví a dokonce jí ani nedovolí jíst s rodinou. Jednoho chladného večera spí Ella u krbu, aby byla v teple. Dalšího dne se probudí s obličejem umouněným od popela. Nevlastní sestry se jí kvůli tomu začnou posmívat, že je “Popelka” a Lady Tremaine jí tak od té doby začne říkat.

Zdrcena jejich krutostí se Ella vypraví na vyjížďku do lesa, kde potká loveckou výpravu. Dá se do řeči s jedním z lovců, který o sobě prohlásí, že se jmenuje Kit a že je učedník z královského paláce. Co Popelka ale neví je to, že ve skutečnosti se jedná o jediného syna umírajícího krále. Ellina laskavost, šarm a neobvyklý pohled na život uchvátí natolik, že se do Elly zamiluje. Královi už nezbývá moc času a tak trvá na tom, aby si Kit našel nevěstu na plese, který brzy uspořádá. Kit nemůže záhadnou dívku dostat z hlavy, ale zákon říká, že si musí vzít princeznu. Požádá tedy svého otce, aby na ples pozval každou vhodnou dívku z kraje.

Popelka je v českých kinech od 19.3.2015. Hudbu k filmu Popelka složil Patrick Doyle.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation