Pohádkář (2014)

Nabídky práce:

Pohádkář online ke shlédnutíPohádkář je nový český film od režiséra Vladimíra Michálka. V tomto romantickém dramatu hraje například Jiří Macháček, Aňa Geislerová, Matěj Hádek nebo Eva Herzigová.

Matěj Hádek alias David Rott je příslušník kriminální policie, který aktuálně řeší případ mrtvého muže nalezeného v řece. Rott se snaží zjistit jeho identitu. Mrtvola měla vzácnou krevní skupinu, díky které lze okruh pohřešovaných osob snížit na tři. Mezi nimi je i Marek Freubert, který je nyní pracovně v zahraničí. Policista Rott se o Markovi snaží dozvědět maximum informací od jeho milenky Karly (Eva Herzigová), manželky Dany (Aňa Geislerová) a dcery Lenky (Anna Linhartová). Postupně se dozvídáme vše o Markově životě. Tedy lépe řečeno o obou Markových životech. Freubert totiž doslova žil dva paralelní světy. Bokem nezůstává ani postava detektiva Rotta, který je pravým opakem Marka. Je to totiž kariérista, který nedokáže najít cestu ke svému synovi a kterého ženy nijak zvlášť nepřitahují.

Na první pohled se může zdát, že dějová linka filmu Pohádkář je složitá a zamotaná. Není to ale až tak úplně pravda. Režisér Vladimír Michálek se nejvíce zaměřuje na samotné postavy, jejich charaktery a pocity. Vyprávění filmu prostřednictvím množství flashbacků do minulosti je velmi zdařile a Pohádkáři jednoznačně prospívá.

Život samotného Pohádkáře alias Marka alias Kamila je vskutku zajímavý. Po revoluci byl úspěšným hudebním producentem, od té doby ale jeho kariéra stagnovala a dnes je v situaci, že dluží snad každému na koho se podívá a je na něj dokonce podáno i několik žalob. Proto také pendluje mezi dvěma ženami, přičemž jedné z nich tvrdí, že se jmenuje Marek a druhé že Kamil. Dana i Karla se o sobě samozřejmě dozví, ale obě se rozhodnou o Pohádkáře bojovat. Karla proto, že z ukončeného manželství má malou dceru, které chce zajistit kompletní rodinu a Dana proto, že už je jí 35 a intenzivně začala toužit po miminku.

Pohádkář si přízeň obou žen získává tím, že jim tvrdí to, co chtějí slyšet. Jeho bezstarostnost je přesně to, co ženy přitahuje a své lži dokáže prezentovat s takovou lehkostí důvěryhodností, že už je i on sám téměř začíná považovat za realitu. Ta je ale mnohem krutější, než jeho vylhaný svět a možná právě proto se před ní neustále snaží utíkat. Neméně zajímavá je i postava kapitána Rotta, který se při postupném rozkrývání Pohádkářova života nemůže ubránit stále častějšímu srovnávání svého vlastního života s Pohádkářovým. Pomůže mu případ Pohádkáře najít řešení problémů jeho vlastního života, který zřejmě uvízl na mrtvém bodě? To zjistíme ve filmu Pohádkář.

4 Thoughts on “Pohádkář (2014)

 1. maros on 23.11. 2014 at 19:00 said:

  dobre

 2. 978675 on 27.11. 2014 at 19:44 said:

  Super film! :)

 3. Ales on 03.01. 2015 at 11:52 said:

  dobry

 4. Lucie on 17.02. 2015 at 18:46 said:

  super!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation