Pod zemí / As Above, So Below (2014)

Nabídky práce:

Pod zemí online ke shlédnutí zdarmaPod zemí je nový americký hororový film od režiséra Johna Ericka Dowdleho. Film napsal sám režisér spolu se svým bratrem Drewem.

Scarlett Marlowe je mladá studentka alchymie, která pokračuje v práci svého zesnulého otce. Jde o hledání kamene mudrců, což je legendární alchymistická látka, která dokáže proměnit běžné kovy jako olovo na vzácné kovy jako zlato nebo stříbro a dokáže také udělit věčný život. Kámen mudrců objevil Nicholas Flamel. Po nalezení Růžového klíče v jeskyni v Íránu Scarlett odcestuje do Paříže. Následně požádá o pomoc George – bývalého milence, kterého opustila v Turecku při honbě za kamenem. Spolu s kameramanem Benjim překládají nápisy na Flamelově náhrobním kameni a objeví zde hádanku, jejíž rozřešení je zavede až do Pařížského podzemí. Poté Scarlett požádá o pomoc průvodce Papillona, jeho přítelkyni Souxie a přítele Zeda, aby našli katakomby pod Paříží. Georgovi se do katakomb vůbec nechce a je jednoznačně proti, ale je přinucen s ostatními do jeskyní vstoupit, protože skupinu sledoval policista. Poté, co se všichni proplazí úzkým tunelem tak ten se zhroutí a skupina se ocitne přede dveřmi, kterými se Papillon zdráhá projít, protože lidi, kteří to udělali (včetně Papillonova přítele Mola) už nikdo nikdy neviděl.

Při procházení katakombami potkají Mola, který souhlasí, že je odtud vyvede ven a že cesta ven vede dolů. Skupina nakonec najde hrob se zachovalým Templářským rytířem, velký poklad a Flamelův kámen. Když odstraní kámen, tak si Scarlett uvědomí, že poklad je jen past a že je již příliš pozdě, protože místnost se zhroutí. Mole je zavalen pod sutinami a skupina ho tedy opustí.

S pomocí Flamelova kamene Scarlett léčí zranění členů skupiny. Pak najdou namalované dveře na stropě spolu s Davidovou hvězdou symbolizující “Jak nahoře, tak dole”, což znamená, že v podlaze jsou skryté dveře. Projdou průchodem až najdou tunel s nápisem v řečtině “Zanechte všech nadějí vy kdož sem vkročíte”. Stejný nápis je u vchodu do pekla. Projdou tunelem a najdou temný odraz místnosti, kterou právě prošli a Mola, který na ně zaútočí a zabije Souxie. Členové výpravy si uvědomí, že musí pokračovat a jít hlouběji.

Film Pod zemí je zajímavý mimo jiné tím, že natáčení probíhalo v opravdových Pařížských katakombách. Snímek Pod zemí je dlouhý rozumných 93 minut a jeho rozpočet byl 5 milionů dolarů. Film byl vydán 29. srpna 2014.

4 Thoughts on “Pod zemí / As Above, So Below (2014)

 1. lukas on 19.10. 2014 at 19:30 said:

  dobre

 2. Didi on 02.11. 2014 at 15:56 said:

  dost dobrý

 3. honza on 02.11. 2014 at 20:51 said:

  ok

 4. ddsdsdsd on 11.11. 2014 at 20:56 said:

  dobre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation