Padesát odstínů šedi / Fifty Shades of Gray (2015)

Nabídky práce:

Padesát odstínů šedi / Fifty Shades of Grey online ke shlédnutí

Film Padesát odstínů šedi neboli Fifty Shades of Gray je nový americký erotický drama film od režiséra Sam Taylor-Johnson. Film je založen na stejnojmenném bestselleru od Britského autora E.L. Jamese.

Anastasie “Ana” Steelová je 21 letá studentka Washingtonské státní univerzity ve Vancouveru. Anastasie má nejlepší kamarádku Katharine “Kate” Melicorovou, která píše pro studentské noviny. Kate onemocní a tak přesvědčí Anastasii, aby místo ní šla udělat rozhovor s 27 letým Christianem Greyem, což je velice úspěšný a bohatý mladý podnikatel ze Seattlu. Christian Anastasii přitahuje, ale zároveň i děsí. V důsledku těchto pocitů se Anastasie při rozhovoru často zakoktává (zejména při pokládání otázek týkajících se jeho osobního života a vztahů) a když odchází z kanceláře, má pocit, že to šlo šíleně a že to byl obrovský trapas. Utěšuje se ale tím, že oni dva se už pravděpodobně nikdy nepotkají. O to víc je překvapená, když jej uvidí v hobby marketu Clayton’s, kde pracuje. Vidí, jak si nakupuje různé kabely, krycí pásky a provaz, přistoupí k němu a řekne mu, že Kate by ráda nějaké jeho fotografie, které by přidala k rozhovoru. Christian dá Anastasii své telefonní číslo. Později téhož dne Kate nabádá Anastasii, aby mu zavolala a domluvila se na focení.

Druhý den José (fotograf), Ana a Kate dorazí do Heathmanu za Christianem a ten Aně nabídne, jestli by si s ním nezašla na kafe. U šálku kávy se Christian Any zeptá, jestli s někým chodí. Když mu Ana odpoví, že ne, začne se Christian vyptávat na její rodinu. Během rozhovoru se Ana dozví, že Christian je také single. V Anastazii je stále zakotven pocit, že pro Christiana není dost dobrá a to Kate štve. Po úspěšném složení zkoušek ve škole dostane Ana od Christiana balíček, ve kterém je kopie prvního vydání jejího oblíbeného románu od Thomase Hardyho, což ji nesmírně potěší. Večer téhož dne si Ana vyrazí s kamarádkami a kamarády do baru a pod vlivem alkoholu vezme telefon a zavolá Christianovi. Ten jí říká, že ji přijede vyzvednout kvůli jejímu podnapilému stavu. Ana na chvíli opustí bar aby se venku nadýchala čerstvého vzduchu. Přijde za ní José a pokusí se ji políbit, ale je vyrušen právě přijíždějícím Christianem. Anastasie odjede s Christianem a přitom se dozví, že Kate flirtovala s jeho bratrem Elliotem. Když se Ana probudí, zjistí, že je v Christianově hotelovém apartmánu a ten ji hned začne nadávat za to, že o sebe dostatečně nepečuje.

Film Padesát odstínů šedi je v českých kinech od 12.2.2015. Hudbu k filmu Padesát odstínů šedi složil Danny Elfman.

2 Thoughts on “Padesát odstínů šedi / Fifty Shades of Gray (2015)

  1. Jana on 20.02. 2015 at 17:56 said:

    luxus!!!

  2. veronika on 21.02. 2015 at 18:21 said:

    dobrý

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation