Paddington (2014)

Nabídky práce:

Film Paddington online ke shlédnutí zdarmaPaddington je nový komediální film od režiséra Paula Kinga. Jedná se o film natočený podle pohádky Medvídek Paddington od Michaela Bonda.

V hlubokých temných džunglích v jihoamerické Peru objevitel a průzkumník Montgomery Clyde objeví rodinu částečně inteligentních Medvídků, o kterých si myslí, že by se mohli naučit mluvit Anglicky. Řekne jim, že pokud by chtěli jet do Británie, tak jsou tam vítáni. Medvědi Lucy a Pastuzo žijí poklidný život se svým synovcem. Jednoho dne jejich dům zpustoší zemětřesení, což je přinutí hledat úkryt pod zemí. Pastuzo zmizí a zůstane po něm jenom klobouk a Lucy začne povzbuzovat svého synovce, aby šel hledat štěstí do Londýna, zatímco ona se přestěhuje do domova pro staré medvědy.

Mladý medvídek se dostane do Londýna, ale má problém najít si tu domov. Nakonec si jej vezme rodina Brownových, která mu dá jméno Paddington. Otec rodiny, Henry Brown je přesvědčen, že medvídek u nich zůstane jen jeden den a následující den mu najdou místo, kde zůstane na trvalo. Paddington způsobí sérii nehod napříč celým domem což rodinu vede k tomu, aby se medvídka zbavila. Paddington věří, že najít nový domov by mu mohl pomoci ten, kdo jej našel v Peruánské džungli, tedy objevitel Montgomery Clyde. Brownovi zjistí, že klobouk, který Paddingtonovi dal Pastuzo je ve skutečnosti Clydův klobouk a zároveň že se jedná o cenný artefakt a tak jej odnesou do obchodu se starožitnostmi a pokusí se Clyda najít.

Mezitím v Přírodopisném muzeu sadistická preparátorka Millicent chytá a preparuje exotická zvířata. Když se dozví o Paddingtonovi, okamžitě se jej začne snažit ulovit. S pomocí pana Browna Paddington najde archiv se seznamem jmen, které odpovídají nápisu “M Clyde” a s pomocí telefonního seznamu se je rozhodnou všechny obvolat a najít toho správného. Když je Paddington sám doma, Millicent sehraje scénku na souseda Reginalda Curryho a vplíží se do domu, kde se snaží chytit Paddingtona. Ten jí vzdoruje, ale za cenu toho, že část domu podpálí. Brownovi samozřejmě medvídkovu příběhu o tom, jak se jej Millicent snažila chytit nevěří a utvrdí se v tom, že Paddington se musí přestěhovat do nového domova co možná nejdříve.

Paddington vycítí, že u Brownových je nežádaný a tak se rozhodne je opustit a začít hledat Montgomeryho Clyda na vlastní pěst. Když konečně najde jeho dům tak zjistí, že Clyde zemřel před mnoha lety a že Millicent je jeho dcera. Té se podaří Paddingtona uspat a připravit si jej na preparaci, od které ji odradí pan Curry, který zjistí její skutečné záměry a informuje o nich rodinu Brownových.

One Thought on “Paddington (2014)

  1. Petr Mutina on 15.01. 2015 at 19:50 said:

    Moc se mi tato postavička líbí

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation