Noe / Noah (2014)

Nabídky práce:

Noe / Noah film 2014 online ke shlédnutíNoe je nový americký fantasy film inspirovaný biblickým příběhem o Noemově arše. Snímek napsal a režíroval Darren Aronofsky a zahráli si zde například Russell Crowe, Emma Watson, Anthony Hopkins a další.

Jako mladý chlapec byl Noe svědkem toho, jak král Tubal-Kain (syn bratrovraha Kaina) zabil jeho otce, aby tak rozšířil své území. O mnoho let později Noe žije se svou ženou Naameh a svými třemi syny Šémem, Chámem a Jáfetem. Poté, co Noema začnou pronásledovat neskutečně živé sny a poté, co spatří květinu, jak mu přímo před očima roste ze země, rozhodne se, že se svojí rodinou pojedou na návštěvu svého dědečka, Metuzaléma.

Na cestě narazí na skupinu lidí, kteří byli nedávno zabiti. Adoptují přeživší dívku jménem Ila, která byla při útoku zraněna a stala se tak neplodnou. Noema a jeho rodinu pronásledují Tubal-Kainovi muži, ale naštěstí naleznou útočiště u padlých andělů, známých jako Strážci. Stvořitel nechal Strážce na zemi jako kamenné Golemy, protože jej neuposlechli a pomáhali lidem, kteří byli vyhnáni z Rajské zahrady. Lidé se pokoušeli zotročit a zabít Strážce, ale Metuzalém jim pomohl utéct a ujal se jich.

Noe od Metuzaléma dostane semínko z Edenu. Zasadí jej a během několika vteřin z něj vyroste celý les. Noe řekne, že veškeré dřevo z lesa bude použito na stavbu archy a tak se on, jeho rodina a Strážci pustí do stavby monumentální archy. O 8 let později je archa již téměř dokončená a zvířata do ní začínají chodit. Zde jsou uložena ke spánku díky kadidlu, které Noe připravuje.

Noe se přestrojí a jde do tábora lidí najít manželky pro své tři syny. Zjistí ale, že v okolí došlo jídlo a z lidí vedených Tubal-Kainem se stali divoši a kanibalové. Noe nabyde přesvědčení, že Stvořitel přeje lidské rase blízký konec a tak upouští od svého úsilí. Vrátí se do tábora, kde Metuzalém žehná Ile a její neplodnost je tak vyléčena.

Chám se rozhodne jít sám do tábora aby si našel manželku a stal se z něj muž. Setká se s mladou vyděšenou dívkou jménem Nael. Povodeň se blíží a Nael se tak rozhodne jít s Chámem. Na cestě k arše se ale její noha zasekne do pasti a Noe tak přinutí Cháma, aby ji zde nechal na pospas Tubal-Kainovým vojákům, kteří se taktéž blíží k arše a zachránil aspoň sám sebe.

Neodvratná potopa se blíží a nic již nebrání začátku epické katastrofy…

6 Thoughts on “Noe / Noah (2014)

 1. ok

 2. juro on 28.05. 2014 at 00:20 said:

  skvelá Ema Watson

 3. PETO on 06.08. 2014 at 17:31 said:

  OK JE TO

 4. anton on 25.08. 2014 at 20:10 said:

  good

 5. ina on 21.09. 2014 at 18:49 said:

  ok je

 6. Robert on 22.01. 2015 at 20:50 said:

  Na film jsem se velmi těšil, ale moje zklamání bylo obrovské. Nechci být přespříliš kritický, ale jiné slova nemám – tento film je absolutní sračka, byť natočený v nádherných a velkolepých kulisách a se schopnými herci. Přesto je to sračka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation