Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Nabídky práce:

Film Noc v muzeu: Tajemství hrobky online ke shlédnutí zdarmaNoc v muzeu: Tajemství hrobky je nový americký komediální film od režiséra Shawna Levyho. Jedná se o pokračování filmů Noc v muzeu (2006) a Noc v muzeu 2 (2009).

Píše se rok 1938 a v Egyptě se tým archeologů vydal do hrobky, aby zde našel cenný artefakt. Mladý hoch propadne dírou, což jeho otce přivede k tomu, co sem on a jeho kolegové přišli hledat – vzácnou desku Ahkmenrah. Několik místních artefakt spatří a řeknou, že: “konec brzy přijde”. Nález nakonec zůstane skryt po několik desetiletí.

V těchto dnech, na druhé straně oceánu, konkrétně v New Yorku, se v přírodovědném muzeu otevírá nová výstava. Na hladký průběh výstavy dohlíží Larry Daley, zatímco středem pozornosti je doktor McPhee. Zlatá deska Ahkmenrah má jednu mystickou schopnost a to takovou, že díky ní vystavované exponáty v noci obživují. Problém je, že deska začíná korodovat, což se projevuje tak, že exponáty útočí na návštěvníky muzea, bezdůvodně zuří a dokonce zničí i slavnostní otevření nové výstavy. Nakonec se všichni uklidní, podívají se na desku a všimnou si, že začíná rezivět. Larry jde domů najít svého syna Nickyho, který doma dělá párty a sám se chopil role DJ. Larry všechny děti vyžene. Teď když Nicky dokončil studium na střední škole, chce se věnovat svým zájmům a touží po tom, stát se profesionálním DJ. Je také evidentní, že vztah mezi ním a jeho otcem trošku utrpěl.

Larry se rozhodne najít odpovědi a řešení problému s exponáty a rezivějící zlatou deskou. Objeví fotku chlapce a jeho otce, která byla pořízena během expedice. Zjistí, že chlapec je Cecil Fredericks, bývalý hlídač v muzeu, který se pokusil zlatou desku ukrást pro sebe samotného. Larry najde Cecila v domově důchodců. Larry vysvětlí Cecilovi co se stalo a ten mu řekne, že si myslí, že našli Ahkmenrahovi rodiče, kteří jsou v Britském přírodovědném muzeu. Larry požádá McPheeho (kterého se mimochodem chystají propustit), aby zavolal do Britského muzea a dovolil Larrymu odletět tam i s Ahkmenrahem.

Larry a Nick letí do Londýna do Britského muzea, kde poznají obézní, excentrickou hlídačku Tilly. Když se Larry dostane do muzea, spatří Laa, Teddyho, Attilu, Dextera a další, kteří se vkradli do bedny, aby také zažili toto dobrodružství. I v Britském muzeu se začnou projevovat magické schopnosti zlaté desky a ta začne přivádět k životu i místní exponáty.

Film Noc v muzeu: Tajemství hrobky je zajímavý už jenom tím, že se jedná o poslední film herce Mickey Rooneyho předtím, než ve spánku zemřel a Robina Williamse předtím, než spáchal sebevraždu. Noc v muzeu: Tajemství hrobky je posledním dílem trilogie a do českých kin film vstoupil 18. prosince 2014.

One Thought on “Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

  1. paja on 18.01. 2015 at 09:25 said:

    dobrý

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation