Něžné vlny (2013)

Nabídky práce:

Něžné vlny ke stažení 2013Něžné vlny jsou nejnovějším dílem populárního a úspěšného českého režiséra Jiřího Vejdělka, který má za sebou spoustu divácky úspěšných filmů jako Účastníci zájezdu, Václav, Roming, Muži v naději a mnoho dalších.

Časově je snímek Něžné vlny zasazen převážně do druhé poloviny 80. let. Hlavními hrdiny filmu Něžné vlny je mladík Vojta a jeho okouzlující spolužačka Ela. Vojta zároveň působí jako vypravěč filmu nebo chcete-li příběhu. Vojtovi rodiče jsou velice svérázní a excentričtí lidé. Jeho otec je lesník a má vášeň pro dálkové plavání. Proto je stále frustrovaný z toho, že se mu kdysi nepodařilo přeplavat kanál La Manche. Zato jeho maminka je krásná a vstřícná žena, která dříve byla hvězdou lední revue a z Vojty by ráda vychovala úspěšného pianistu.

Jenže Vojtu mnohem více než piáno láká slečna Ela, která se zase věnuje akvabelistice. Ela má v listopadu 1989 odjet na soutěž do Paříže, na což se moc těší a to ani ne tak kvůli samotné soutěži, jako spíše kvůli tomu, že má v úmyslu zde zůstat. Vojtův čas na to, aby vyznal Ele svou lásku, se tak kvapem krátí.

Něžné vlny jsou nostalgicky laděnou komedií, která naštěstí politiku příliš neřeší a zaměřuje se spíše na lásku dvou mladých lidí. V každém případě při sledování Něžných vln nesmíte příliš lpět na historické správnosti, protože některé historické události si film potažmo jeho režisér dost pozměnil k obrazu svému. Pokud se Vám toto podaří, můžete se těšit na pohodovou romantickou komedii.

Na závěr ještě jedna zajímavost, která se váže k filmu Něžné vlny. Most, který figuroval v několika záběrech filmu spadl pouhých 6 hodin po natáčení. Jeho pád zapříčinila řeka, která byla v důsledku povodní rozvodněná.

5 Thoughts on “Něžné vlny (2013)

 1. luky on 22.02. 2014 at 09:07 said:

  dost dobry film

 2. mikes on 25.02. 2014 at 04:51 said:

  Ok

 3. miloš on 31.03. 2014 at 06:11 said:

  ok

 4. Hynek Appelt on 02.04. 2014 at 19:25 said:

  ok

 5. anna on 23.04. 2014 at 20:20 said:

  ok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation