Na vlásku / Tangled (2010)

Nabídky práce:

Na vlásku / Tangled online ke shlédnutí celý filmNa vlásku je americká animovaná muzikální fantasy komedie, která je založená na německé pohádce Rapunzel, což je jedna ze sbírky lidových pohádek od Bratří Grimmů. Snímek Na vlásku vypráví příběh o princezně s kouzelně dlouhými vlasy, která touží po úniku z věže, kde je držena. Proti vůli své matky přijímá pomoc od pohledného vetřelce, který ji vezme do světa, který nikdy neviděla.

Kdysi dávno spadla na zemi kapka slunečního světla, ze které se stala zlatá kytka naplněná neuvěřitelnými silně léčivými schopnostmi. Stará čarodějka Matka Gothel objeví květinu a pomocí písně začne hromadit její schopnost léčit aby byla mladá stovky let. O několik století později upadlá těhotná královna z nedalekého království do smrtelné nemoci, což přinutí krále hledat legendární kouzelnou květinu. Gothel se snaží květinu schovat, ale přesto je nalezena a extrakt z ní je podáván královně, kterou uzdravuje. Královna porodí holčičku, princeznu Rapunzel, která má krásné zlaté vlasy které mají navíc kouzelné léčivé účinky.

Gothel, která touží po znovuzískání své nesmrtelnosti a věčného mládí vtrhne do královské školky a ustřihne pramen Rapunzeliných vlasů. Zjistí ale, že kouzlo tím pomine, tak princeznu raději unese a uvězní ji ve své věži. Během 18 narozenin Rapunzel požádá Gothel o povolení jít poprvé v životě ven z věže, aby se mohla podívat na plovoucí světla. Gothel to ale odmítá s tím, že vnější svět je plný nebezpečí. Mezitím, zloděj jménem Flynn Rider se svými komplici, bratry Stabbingtonovými ukradnou princezně diadém. Během následné honičky, Maximus, kůn kapitána stráže ztratí svého jezdce ale v pronásledování pokračuje na vlastní pěst. Flynn prozradí své komplice a narazí na princezninu věž. Rapunzel jej praští, až upadne do bezvědomí, ale skrývá jej před matkou u sebe ve věži. Víc už ale prozrazovat nebudeme, podívejte se na film Na vlásku / Tangled.

Všechny písničky (kromě jedné) napsal a složil Alan Menken a Glenn Slater. Na filmu Na vlásku je soundtrack velice oceňovaný a chválený.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation