Mortdecai: Grandiózní případ / Mortdecai (2015)

Nabídky práce:

Mortdecai: Grandiózní případ (2015) online ke shlédnutíMortdecai: Grandiózní případ je nová americká akční komedie od režiséra Davida Koeppa. V hlavní roli se představí Johny Depp a po boku mu sekunduje Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Olivia Munn nebo třeba Paul Bettany.

Lord Charlie Mortdecai je excentrický obchodník s uměním a výrazným knírkem. V jistém casinu v Hong Kongu se setká s gangsterem jménem Fang, aby mu prodal vzácnou vázu. Mortdecai si balí peníze, když v tom mu Fang připomíná, že při jejich posledním společném obchodě mu Mortdecai prodal umělecké dílo za 3 miliony dolarů, ale jeho hodnota byla pouze třetinová. Fang se chceMortdecaiovi pomstít tím, že mu uřízne jeden prst. Jeden z Fangových mužů se snaží splnit úkol, ale zabrání mu v tom Mortdecaiův sluha a rváč v jedné osobě – Jock. Po následné přestřelce Mortdecai a Jock uprchnou. Mortdecai a jeho manželka Johanna se časem dostanou do dluhů. Po návratu do Londýna Johanna vidí, že Mortdecaiův knírek povyrostl a on ji naprosto odpuzuje. Pokaždé, když ji políbí tak se jí začne navalovat. Začne přemýšlet, jak naloží s jejich finančními problémy.

Žena jménem Bronwen pracuje na obraze od malíře Goya, když v tom je zasažena do zad šípem. Když Bronwen zemře, zloděj obraz ukradne. Krátce na to je ale zlikvidován jiným zlodějem. Krádež obrazu vyšetřuje inspektor Alistair Martland. Ten navštíví Mortdecaie a požádá jej o pomoc. Martland na vysoké škole chodil s Johannou, ale jednou ji přistihl, jak spí s Mortdecaiem a od té doby vůči němu chová mírnou zášť a chuť po pomstě. Martland informuje Mortdecaie a Johannu o krádeži obrazu a zároveň jim řekne, že hlavním podezřelým je kriminálník jménem Emil Strago. Přesvědčí Mortdecaie, aby mu s Jockem pomohli obraz najít a za to že dostanou 10% z ceny, kterou za obraz zaplatí americký obchodník Milton Krampf.

Mortdecai nejdříve navštíví fanouška a milovníka umění, Sira Grahama aby získal ponětí o tom, kde se obraz nyní může nacházet. Pak zajde za pašerákem umění Spinozem. Spinoza má na Mortdecaie zřejmě také pifku a nějaké nevyřízené účty z minulosti, protože mu hned začne hlasitě nadávat. V tom se ukáže Emil Strago a Spinozu zastřelí. Mortdecai a Jock sednou do jednoho z aut a ujedou. Johannin manžel je pryč a tak začne také tak trochu pátrat na vlastní pěst. Setká se s mužem, kterému se říká The Duke, který jí řekne, že obraz vzal jeho kamarád z války. Na zadní straně obrazu jsou pravděpodobně napsané kódy, které vedou ke skrýši plné nacistického zlata.

Film Mortdecai: Grandiózní případ vejde do českých kin 29. ledna 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation