Ledové království / Frozen (2013)

Nabídky práce:

Ledové království / Frozen 2013 online ke shlédnutíLedové království je animovaný film pro celou rodinu, který vtrhl do kin na konci roku 2013 a divákům naprosto učaroval. Snímek vypráví příběh drsňáka z hor jménem Kristoff, který se spolu s věčně pozitivně naladěnou Annou a se svým loajálním sobem Svenem vydává na dobrodružnou výpravu s ušlechtilým cílem. Tím je totiž nalezení a osvobození Anniny sestry, která svými kouzly uvrhla celé království Arendelle do nekonečné zimy.

Po většinu své dobrodružné cesty jsou vystaveni podmínkám podobným těm na Sibiři, zažijí také setkání se sněhulákem Olafem či bájnými trolly. Annu a Kristoffa čeká divoká a nebezpečná bitva o záchranu království Arendelle. Na první pohled se zdá, že Annina sestra Elsa má vše pod kontrolou a je klidná a vyrovnaná, ale ve skutečnosti žije v úzkosti a strachu. Zápasí totiž se svým magickým tajemstvím – narodila se s mocí vytvářet led a sníh. To je samozřejmě nádherná schopnost, zároveň ale také velmi, velmi nebezpečná. Od okamžiku, kdy Elsa svými kouzly málem zabila svou mladší sestru Annu se Elsa uzavřela sama do sebe, naprosto izolována od okolí. Každou minutu svého času začala věnovat snaze potlačit svoji rostoucí magickou sílu. Její emoce a nedobré osobní rozpoložení vyvolaly kouzlo, které omylem odstartovalo nekonečnou zimu, která stále ne a ne skončit. Elsa se začíná obávat, že se z ní pomalu stává monstrum a zrůda, které už nikdo, včetně její sestry, nemůže pomoci. Jestli tomu tak skutečně je se dozvíte shlédnutím celého filmu Ledové království (Frozen).

Film Ledové království byl natočen podle původní pohádky od Hanse Christiana Andersena.

Snímek Ledové království získal prestižní ocenění Zlatý Glóbus za nejlepší animovaný film. Film z produkce studia Disney tak vůbec poprvé získal cenu v kategorii, které dosud dominovaly filmy výhradně z dílny studia Pixar.

Ledové království si diváky získal nejen díky zajímavému a poutavému příběhu, ale také díky hudbě. Hudební sekvence zabírají přes 24 z celkových 102 minut stopáže. Píseň Let it go od Demi Lovato dokonce získala nominaci na Oskara.

6 Thoughts on “Ledové království / Frozen (2013)

 1. peter on 31.03. 2014 at 19:55 said:

  ok

 2. marketa on 05.08. 2014 at 12:06 said:

  super

 3. val on 20.08. 2014 at 19:45 said:

  Super 😉

 4. Alinnela on 25.08. 2014 at 00:18 said:

  Krásná pohádka, ale lepší je v originále s titulkama

 5. jana on 20.11. 2014 at 15:40 said:

  krasna pohadka

 6. naálie on 21.02. 2015 at 14:24 said:

  mě se líbí Esa a Olaf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation