Láska na kari (2014)

Nabídky práce:

Láska na kari (2014) online ke shlédnutí zdarmaLáska na kari je americký komediálně dramatický film od režiséra Lasse Hallströma založený na stejnojmenném románu od Richarda C. Moraise.

Rodina Kadamů několik let provozuje restauraci v Bombaji v Indii. Rodina předpokládá, že Hassan – druhý nejstarší syn, jednou nahradí matku na pozici šéfkuchaře. Sny rodiny se rozpadnou když rozvášněný dav vypálí jejich restauraci. Táta Kadam a jeho rodina úspěšně evakuují hosty do bezpečí, ale matka bohužel uhoří. Rodina se rozhodne emigrovat do Evropy a to konkrétně do Londýna, jejich oblast se ale ukáže být nevhodnou pro restauraci, tak se přestěhují do pevninské Evropy.

Krátce po překročení hranic mezi Francií a Švýcarskem u vesnice Saint-Antonin-Noble-Val dodávce selžou brzdy. Kolem právě projíždí Marguerite, šéfkuchařka v luxusní Francouzské restauraci Le Saule Pleureur a nabízí Kadamům pomoc s  hledáním auto opravny a hotelu. Nakonec Kadamovi vezme do svého bytu a pozve je na jídlo. Otec Kadam je ohromen kvalitou potravin v obci a jejich dostupností. Dozvídá se o opouštěné restauraci na okraji města, jejíž budova je na prodej. Vidí v tom boží znamení a tak se rozhodne, že rodina restauraci opraví a otevře zde Indickou restauraci s názvem Maison Mumbai.

Objekt se nachází přímo přes ulici, asi 100 metrů od restaurace Le Saule Pleureur, kde vaří Marguerite. Majitelka restaurace, ovdovělá Madam Mallory se pokusí snahu Kadamových sabotovat tím, že v okolí skoupí všechny dostupné ingredience potřebné k vaření jídel na otevírací noc. Mezi otcem Kadamů a Madam Mallory vypukne studená válka. Ta vyvrcholí na svátek Dobytí Bastily, kdy jeden z kuchařů od madam Mallory spolu se dvěma dalšími komplici posprejují Indickou restauraci a začnou do ní házet zápalné láhve. Hassan tyto žháře chytí a vyžene je, ale spálí si ruce.

Druhý den ráno Madam Mallory svolá schůzi svých kuchařů a zeptá se jich, jestli znají slova “La Marseillaise”. Následně odcituje pár řádků z národní hymny o rovnosti, spravedlnosti a bratrství, poté vyhodí kuchaře zodpovědného za útok z předchozí noci a nakonec jde sama vyčistit grafity, které útočníci vytvořili. Když se Hassan dozví, že Madam Mallory hledá nového kuchaře pro svoji restauraci a že jej vybírá podle toho, kdo ji usmaží nejchutnější omeletu, rozhodne se zúčastnit se. Kvůli svému hendikepu v podobě poraněných rukou požádá Madam Mallory o pomoc při přípravě omelety podle jeho receptu. Po ochutnání Hassanovi omelety Madam Mallory uzná, že hoch má skutečně talent a potenciál stát se skvělým kuchařem a tak mu nabídne pozici kuchaře v její restauraci. Otec Kadan je zpočátku zásadně proti, ale nakonec neochotně souhlasí.

Natáčení filmu Láska na kari začalo 23. září 2013 na jihu Francie a trvalo 9 týdnů. Film Láska na kari trvá 122 minut.

5 Thoughts on “Láska na kari (2014)

 1. Jirka on 06.10. 2014 at 22:12 said:

  good

 2. petr on 08.10. 2014 at 21:00 said:

  snad

 3. lenka on 12.10. 2014 at 15:57 said:

  tak na pul

 4. OffLine on 13.10. 2014 at 08:24 said:

  good

 5. Daniela on 15.10. 2014 at 15:31 said:

  pekný

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation