Jupiter vychází / Jupiter Ascending (2015)

Nabídky práce:

Jupiter vychází / Jupiter Ascending online ke shlédnutíJupiter vychází neboli Jupiter Ascending (jak se film v originále jmenuje) je nový americký sci-fi film, který napsali, produkovali a režírovali sourozenci Wachowští.

Bez vědomí obyvatel planety Země byl zdejší život modifikován mimozemskou královskou rodinou. Ta má s obyvateli naší planety docela nehezké záměry. Jakmile zdejší populace dosáhne maxima a Darwinistického stádia perfekcionality, dojde “ke sklizni”. Mimozemšťané si z lidí udělají sérum mládí, které jim umožní žít navěky. Když zemře matka rodu Abrasaxů, nejmocnější mimozemské dynastie, její děti Balem, Kalique a Titus začnou bojovat o dědictví. Bal zdědil obrovskou výrobní jednotku na Jupiteru a Titus se netají svým záměrem zhatit obchod se sérem mládí.

Mezitím Maxmilián pozná v Petrohradu Aleksu. Vezmou se a Maxmilián plánuje, že jejich nenarozená dcera se bude jmenovat Jupiter. Maxmilián má totiž opravdovou vášeň pro planety a svůj spolehlivý dalekohled a jméno Jupiter vybral proto, že Jupiter je nejkrásnější a největší planeta sluneční soustavy. Poté, co Maxmiliána zabijou při násilném přepadení Aleksa pojmenuje jejich dceru Jupiter a obě se přestěhují do Chicaga, kde žije Aleksina rodina.

O mnoho let později Jupiter pracuje se svou matkou Aleksou a se svou tetou. Jejich business je uklízení domů bohatých lidí. Jupiter si chce koupit teleskop, jako měl její otec a tak se rozhodne poslechnout radu svého bratrance Vladieho a daruje svá vajíčka. Jupiter ale během procedury odběru zpanikaří a ukáže se, že doktoři a zdravotní sestry jsou Balovi sluhové, které sem poslal, aby Jupiter zabili. Na pomoc ji přijde Caine Wise, bývalý geneticky upravený voják, kterého sem pro změnu poslal Titus, aby Jupiter našel.

Stinger Apini, starý Cainův přítel souhlasí, že Jupiter pomůže, ale skupině lovců se povede Jupiter unést a přivést ji Kalique. Ta jí říká, že Jupiter je genetická reinkarnace její, Balovy a Titovy matky. Za podpory kapitána Diomika Tsinga z Aegis (mezigalaktická policejní jednotka) se Cainovi povede Jupiter osvobodit a vezme ji zpátky do její lidské domoviny, kde může nárokovat své dědictví.

Při cestě zpátky na Zemi je ale Titus zadrží. Prozradí svůj plán, který je takový, že si Jupiter vezme za manželku, získá tak Zemi a pak Jupiter zabije. Caina se zbaví tak, že jej hodí do prázdnoty. Ten to ale přežije a zachrání Jupiter, která už stojí u oltáře. Frustrovaná Jupiter se chce dostat domů, ale její rodinu si vzal jako rukojmí Bal. Při následné konfrontaci ve Velké rudé skvrně Bal požaduje zemi výměnou za Jupiteřinu rodinu.

Ve filmu Jupiter vychází hraje celá řada populárních a známých herců jako Channing Tatum, Mila Kunis, Eddie Redmayne a mnoho dalších. Film Jupiter vychází je v našich kinech od 5.2. 2015.

One Thought on “Jupiter vychází / Jupiter Ascending (2015)

  1. kadagrupsu on 21.02. 2015 at 19:08 said:

    dobre

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation