Jessabelle (2014)

Nabídky práce:

Jessabelle online ke shlédnutíJessabelle je nový americký hororový thriller od režiséra Kevina Greuterta.

Film Jessabelle začíná stěhováním Jessie do domu svého snoubence. Po cestě mají autonehodu, při které zemře Jessinin přítel, jejich ještě nenarozené dítě a Jessie samotná skončí na vozíčku. Z nemocnice zavolají otci Jessie (který ji několik let neviděl) ať si pro ni přijede. Když dorazí do tátova domu v St. Francis v Louisianě, dostane Jessie pokoj po matce, která zemřela údajně na rakovinu a to když byla Jessie ještě malé dítě. Když se Jessie jednoho dne rozhlíží po pokoji, najde krabici video nahrávek s popisem “Jessabelle”. Pustí si jednu kazetu a sleduje, jak její matka promlouvá k Jessabelle. Jessie si myslí, že jménem Jessabelle myslí ji. Na videu její matka věští z tarotových karet. První karta je Smrt, které její matka říká přechod nebo změna. Další karta říká, že nikdy neopustila a nikdy nebude mít v úmyslu opustit město St. Francis, což v případě Jessie není pravda. Třetí karta je voda. Její matka vyjadřuje údiv nad tím, že by se její dcera stala plavkyní, což se Jessie nestala. Dále matka věští, že Jessie není sama. V domě je ještě někdo – žena, která se ji odtud snaží dostat. V pokoji se náhle objeví Jessinin otec a nahrávku zničí. Práskne také s jejím vozíkem a varuje ji, aby tu už neslídila.

Té noci vidí dívku ve svém pokoji. Snaží se k ní dostat ale postava zmizí. Druhý den ji otec přinesl staré kolečkové křeslo po matce a omluvil se jí za své chování z předchozího dne. Když odejde, Jessie si zapne další nahrávku. Na té její matka říká, že o věštbě mluvila se svým kamarádem Mojžíšem. Její matka říká Jessie, že podle Mojžíše je bytost ďábel a že by si měla přestat vyčítat autonehodu, která se stala. Její matka pak pokračuje ve věštění. Smrt přichází znovu, což znamená přechod, ale další věštba ukazuje opravdu ošklivou smrt.

Další den přichází fyzioterapeut a položí Jessie do vany. Po krátké chvíli usne a vana se naplní krví. Jessabelle se posadí naproti ní. Natáhne se pro náramek na Jessiině zápěstí, ale když Jessie zabručí, Jessabelle ji napadne. V tom se vrátí její táta a všechno zmizí. Zdá se, že to byly halucinace. Řekne fyzioterapeutovi ať odejde a najde další kazetu. Snaží se je spálit, ale uvízne ve své kůlně, kde je upálen k smrti. Na jeho pohřbu Jessie potká svého starého přítele Prestona. Pak uvidí černochy, kteří vypadají jako popálení a omdlí. Pak jde na oběd s Prestonem (o kterém se dozví, že je ženatý), ukáže mu kazety a řekne mu o svých nočních můrách. Později se dívá na další nahrávky. Na jedné z nich jsou její rodiče slavící Vánoce a na další je její matka jak říká Jessabelle, že už je mrtvá. Jessabelle pak opět zaútočí na Jessie.

Film Jessabelle je v tuzemských kinech od 13.11. 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation