Interstellar (2014)

Nabídky práce:

Interstellar 2014 online ke shlédnutíInterstellar je nový americký sci-fi dobrodružný velkofilm od režiséra Christophera Nolana.

Planeta Země v blízké budoucnosti již nebude pro lidstvo obyvatelná. Úroda je pravidelně zničena plísní, velké oblasti planety jsou pravidelně pustošeny písečnými bouřemi a lidstvo se vrací k zemědělství. Cooper byl inženýr a zkušební pilot NASA ale nyní se z něj stal farmář a jako takový žije se svou rodinou včetně tchána Donalda, syna Toma a desetiletou dcerkou Marphy, která věří, že v jejich domě straší a že duchové se s ní snaží komunikovat. Marphy se snaží existenci ducha prokázat prostřednictvím vědeckého bádání, ale Cooper zjišťuje, že duch je neznámá forma živé inteligence, která jim posílá kódované zprávy prostřednictvím gravitační anomálie, která z prachu na podlaze vytváří šifry jež se podobají Morseově abecedě. Tyto šifry je vedou k tajnému NASA projektu vedenému profesorem Brandem.

Brand Cooperovi řekne, že na oběžné dráze Saturnu byla objevena červí díra a že jediná šance pro přežití lidstva je projít skrze onu červí díru a začít kolonizovat nové světy v jiné galaxii. Vědci z NASA věří, že extra dimenzionální bytosti s nimi komunikují a že jim poskytly červí díru aby dali lidstvu šanci na přežití. Cooper přijímá nabídku stát se pilotem Endurance, což je experimentální kosmická loď, která se účastní mise Lazarus. Účelem této mise je poslat skupinu lidských posádek skrze červí díru, aby na druhé straně prozkoumali tucet planet, které jsou potenciálně vhodné pro dlouhodobé osídlení lidskými obyvateli. Z informací získaných v rámci mise Lazarus NASA zjišťuje, že 3 planety jsou potenciálně obyvatelné – Miller, Edmunds a Mann. Tyto planety dostali své jména podle astronautů, kteří je prozkoumávali. Jakmile bude potvrzena obyvatelnost těchto planet, lidstvo začne být na tyto planety přepravováno pomocí obrovské vesmírné stanice NASA.

Cooperovo rozhodnutí připojit se k posádce Endurance zlomí Murphy srdce. Přesto si to nerozmyslí a přidá se k Brandově dceři Amelii, fyzikovi Romillymu, geografu Doylovi a multifunkčním robotům se kterými se vydá na dva roky trvající let k červí díře. Při procházení červí dírou Amelia narazí na extra dimenzionální stvoření, o kterém si myslí, že stvořilo červí díru aby zachránilo lidstvo.

Jakmile projdou červí dírou, následují signál, který tu zanechala Millerova expedice a rychle narazí na problém: v blízkosti vybrané planety se nachází rotující černá díra Gargantua, jejíž gravitační působení způsobuje, že čas na planetě plyne pomaleji než na Zemi. Kvůli této díře je navíc planeta pro lidské obyvatele nehostinná, protože po jejím povrchu se prohání obrovské přílivové vlny. Když se výprava snaží získat data ze záznamového zařízení, které sem nainstalovala Millerova skupina, zabije Doyla přílivová vlna a odchod výpravy je zpožděn o hodinu.

Hudbu k filmu Interstellar složil známý filmový hudebník Hans Zimmer. Natáčení filmu Interstellar se účastnil i teoretický fyzik Kip Thorne, jehož účast na tomto projektu měla zajistit aby vyobrazení relativity a červí díry bylo co možná nejpřesnější. Snímek Interstellar je v českých kinech od 6. lidstopadu 2014.

4 Thoughts on “Interstellar (2014)

 1. Pavel on 09.11. 2014 at 23:02 said:

  Gút

 2. Parolet on 15.11. 2014 at 17:49 said:

  ok

 3. Pepin on 23.11. 2014 at 20:17 said:

  Mazec

 4. horak on 23.12. 2014 at 19:45 said:

  mazec

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation