Husí kůže / Goosebumps (2015)

Nabídky práce:

Film Husí kůže online ke shlédnutí zdarmaHusí kůže je původně nesmírně populární série hororových knížek pro děti od amerického spisovatele Roberta Lawrence Stinea. Jack Black. To je prostě hvězda. A jestli si myslíte že jenom komediální hnedka si pusťe King Konga (i pokud jste ho viděli). Ve snímku Husí kůže můžete vidět Jacka Blacka v trochu nezvyklé roli – jako upjatého spisovatele. Husí kůže je dětská série pro malé dětičky pod deset let. Proto je to horor ale nevidíme násilí a krev. Film Roba Lettermana Husí kůže by reálně skončil v zákoutích mozkových spojů a nikdy bych si na něj nevzpomněl. Jenže v něm hraje Jack Black.

Mladý Zach se přestěhuje s matkou z New Yorku na maloměsto a zjistí, že ve vedlejším domku bydlí pohledná Hannah. Hannin táta v podání Jacka Blacka si však nepřeje, aby se Hana s kýmkoliv vídala. Situace vygraduje, když se Zach s kámošem ke Stineovi vloupají, najdou tam spoustu knih. Dřív než jim v tom Stine zabrání, odemknou několik knih. V ten moment dojde ke zhmotnění příšer z uzamčených knih a z jedné z nich vyskočí třímetrový Yeti. No a tak Zach, Hanah, Champ a Straine musí zastavit zlo než bude pozdě.

Příběh samotný připomíná všechny ty teenagerské fantasy komedie a horory jako byly kdysi Jumanji, či trochu mladší Kronika rodu Spiderwicků. Kapitola sama pro sebe jsou filmové příšery. Víme, že si tvůrci dali opravdu záležet na každé drobnosti. Vůbec celý film je hrozivě překombinovaný, protože do sebe splétá víc motivů, než dokáže rozplést, a víc postav, než by bylo nutné. Tvůrcem, který se odvážil převést to nejdůležitější z více než 400 milionů prodaných knih na plátna, byl Rob Letterman. Pokud Stineovy (skutečné) knížky neznáte, pak je důležité upozornit, že jsou určeny pro děti, a to i třeba pro děti mladší deseti let. Ač Stine tvrdí, že ho činí šťastným, když děti poleká, Husí kůže sotva někoho vyděsí. Zkrátka Husí kůže nepohne vývojem kinematografie ani o píď, ale zosobňuje čistě kratochvilné nic proti ničemu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation