Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

Nabídky práce:

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část onlineHunger Games: Síla vzdoru 1. část je nový americký sci-fi dobrodružný film od režiséra Francise Lawrence. Jedná se o první ze dvou filmů natočených podle románu Mockingjay.

Ve filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část opět sledujeme Katniss Everdeen. Katniss dvakrát přežila Hunger Games a nyní se nachází ve 13. obvodu. Na základě doporučení od svých přátel, kterým důvěřuje se Katniss přidává pod vedení prezidenta Coina a neochotně se stává symbolem masové rebelie proti Capitolu a bojuje o záchranu Peeta a národa.

Zatímco dějová linka filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část není žádné extra terno, nelze popřít, že film táhne nahoru výkon herečky Jennifer Lawrence, která si za první dva filmy odnesla Oskary a která patří v současné době mezi nejzářivější hvězdy ve své herecké generaci. Je to právě ona, kdo ukotvil filmy Hunger Games a dal jim potřebnou váhu, kterou by jinak neměli. Bohužel Jennifer Lawrence sama nedokáže zachránit Sílu vzdoru 1. část, která tak trpí typickým problémem, který postihuje většinu podobných filmů pro mladé. Rozdělení na dvě části je jednoznačně škodlivé, protože tak tvůrcům už moc materiálu nezbylo, což se mimochodem neosvědčilo ani u posledního Harry Pottera či Stmívání. Při sledování filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část máte pocit, že celou dobu sledujete předehru k něčemu velkému, co má přijít až příští rok. Na mysli mám samozřejmě film Hunger Games: Síla vzdoru 2. část.

A je to dost škoda protože ačkoliv se Hunger Games s Harrym Potterem poměřovat nemohou ani omylem, jedná se o docela solidní filmovou ságu. Film plyne neskutečně pomalu. Velká část snímku je věnována plánování povstání v oblasti 13, během kterého se téměř nic neděje. Katniss se pořád trápí nad Peetem, který se stal nenáviděným zrádcem, protože Snow jej použil ve své propagandě. Jakákoliv akce, smysl pro humor či dobrodružství naprosto chybí. Představte si Marvelovský film, kde Iron Man, Thor nebo captain America celý film jen naříkají, jaký je ten mizera pitomec. Nebo ještě lépe – představte si Jamese Bonda, jak někde vysedává, popíjí Martini a plánuje misi, na které ho nikdy neuvidíme. Přesně takový je film Hunger Games: Síla vzdoru 1. část.

Skalní fanoušci knihy budou film pravděpodobně bránit s tím, že jeho tvůrci se jen snažili držet knižní verze. Pokud ale jde o mě, tak je to problém. Co funguje v knize, nemusí nutně fungovat na obrazovce a pokud se někdo rozhodl film rozdělit na dvě části, měl se alespoň ujistit že má dostatek materiálu na dva filmy.

Doufejme, že film Hunger Games: Síla vzdoru 2. část, který má premiéru naplánovanou na 20. listopadu 2015, dopadne lépe. Mnohem lépe.

6 Thoughts on “Hunger Games: Síla vzdoru 1. část

 1. Zuzana on 24.11. 2014 at 14:02 said:

  :-) pěkný..

 2. Daniel on 28.11. 2014 at 22:27 said:

  ok

 3. Denča on 03.12. 2014 at 18:08 said:

  Byla sem na ten díl v kině… :) byl celkem super :) ale mohl dopadnout líp :) už se těším na druhou část :)

 4. martina on 11.12. 2014 at 10:54 said:

  myslím že je správné že film je rozdělen na dvě části. fanoušci se mají na co těšit a tvůrci tohoto filmu neprodělaji. představte si že byste koukali na filmy hunger games,hunger games: vrazedná pomsta a hunger games: síla vzdoru 1. část. knihu byste nečetli.pochopili byste na 100% vo co go? asi ne. a myslím že se všichni shodneme na tom že do dvou filmů se víc vleze. sem si jistá že kdyby se někdo nad tím filmem pořádně zamyslel, zjistil by že dokonale popisuje povahu lidí. život není o fňukáni, nařikaní a neustálého stežování si, je o tom jak se s těmito stavy vypořádáme a zatlaçíme k ústupu těmi dobrými. proto myslím že stojí za to se nad tímto filmem zamyslet i z jiného pohledu. :-).
  P.S.: děkuji moc za vaše reakce :-)

 5. zuzana on 16.01. 2015 at 19:30 said:

  Marti moc pěkně napsané já naopak oceňuju ztvárnění jako člověk co četl knihy je jen donře že to rozdělily sice ta sou detaily jinak ale skvěle zpracované. v knize jsou 3 časti. jsem zvědavá na pokrčování. kritici jsou všude. já jsem spokojená maximálně s knihou i filmem!

 6. Elijah on 28.01. 2015 at 15:49 said:

  Byla jsem v kině je to božský <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation