Hobit: Šmakova dračí poušť

Nabídky práce:

Hobit: Šmakova dračí poušťHobit: Šmakova dračí poušť je druhým dílem z trilogie Hobit (třetí díl je plánován na konec letošního roku). Film režíroval Peter Jackson a je natočen podle Tolkienova románu z roku 1937. Předchozí díl nesl název Neočekávaná cesta a těšil se velkému úspěchu jak mezi kritiky, tak mezi diváky. Děj filmu Hobit: Šmakova dračí poušť se odehrává 60 let před dějem Pána Prstenů.

Děj začíná v hospůdce U skákavého poníka kde Gandalf Šedý navrhuje Thorinovi, aby sjednotili trpaslíky a našli zloděje, který Šmakovi ukradne vzácný drahokam. Oním zlodějíčkem bude Bilbo Pytlík, kterého čeká nelehký úkol – spolu s trpaslíky musí projít skrze Temný hvozd a Jezerní město a dojít až na Osamělou horu. Tuto misi jim ztěžuje fakt, že z Dol Gulduru se do Středozemě šíří zlo v podobě Azoga a jeho nohsledů. Když Gandalf v Mirkwoodu výpravu opustí, tak se celá skupina dostane do zajetí gigantických pavouků. S pomocí prstenu se Bilbo Pytlíkovi povede celou družinu osvobodit a po několika peripetiích se jim podaří dostat se až na Osamělou horu. Zde najdou tajný vchod a snaží se přimět draka, aby obnovil starou kovárnu a aby tak mohli utopit Šmaka v rozpuštěném zlatě. Šmak je ale najde a rozhodne se zničit Jezerní město za to že jeho obyvatelé pomohli Bilbo Pytlíkovi.

Mnoho filmových fanoušků se obávalo, že když je Hobit: Šmakova dračí poušť druhým dílem trilogie, tak že se bude jednat jen o nudnou vatu mezi začátkem a vyvrcholením děje, tedy mezi Neočekávanou cestou (1. díl) a Tam a zase zpátky (3. díl jehož uvedení bude v zimě 2014). Tyto obavy se naštěstí ukázali jako plané. Ve skutečnosti je totiž snímek Hobit: Šmakova dračí poušť parádní a poutavou podívanou, která vás vtáhne do děje a jen tak nepustí. Tvůrci se dokonce i vyvarovali nudným scénám, které malinko kazili zábavnost předchozího dílu, což samozřejmě hodnotíme velice kladně.

4 Thoughts on “Hobit: Šmakova dračí poušť

 1. Jiricek on 17.02. 2014 at 22:40 said:

  Hezke

 2. jarda on 29.07. 2014 at 11:15 said:

  super

 3. jara on 19.10. 2014 at 17:00 said:

  super

 4. Kotty on 16.01. 2015 at 19:42 said:

  bylo to super

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation