Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nabídky práce:

Hobit: Bitva pěti armád (2014) online ke shlédnutíHobit: Bitva pěti armád (2014) neboli Hobbit: The Battle of the Five Armies je nový fantasy dobrodružný film od režiséra Petera Jacksona. Jedná se o třetí a zároveň poslední díl této filmové trilogie navazující na předchozí díl s názvem Hobit: Šmakova dračí poušť.

Bilbo Pytlík, Thorin Pavéza a skupina jeho věrných trpaslíků jsou stále uvnitř Osamělé hory. Drak Šmak odlétá do Jezerního města, aby se jeho obyvatelům pomstil za jejich spojenectví s jeho nepřáteli. Bardovi se podaří uprchnout a použije šíp, který dostal od svého syna Baina k zabití Šmaka. Šmak narazí do části jezera, kde se konalo mistrovství a to zrovna v momentě, kdy se snažil uprchnout se zlatem, které ukradl z městské pokladny. Vůdcem přeživších obyvatel Jezerního města se stane Bard, který jako další útočiště pro obyvatele města vybere Údolí. Předtím, než se Kili a Tauriel vydají na lodi k Osamělé hoře za ostatními trpaslíky, vyzná Kili Tauriel svou lásku k ní. Po příchodu na Erebor Kiliho skupina najde Bilba, od kterého se dozví, že Thorin dočista zešílel. Šílený Thorin stále trvá na svém příkazu a nutí trpaslíky blokovat brány, aby nikdo nemohl dovnitř ani ven.

Gandalf se stal vězněm v Dol Guldur, odkud jej zachránila Galadriel, která jej předala Radagastovi. Saruman řekne Elrondovi, aby vzal Galadriel do bezpečí, zatímco on se vypořádá se Sauronem. Azog se svojí obrovskou skřetí armádou dorazí na Erebor, kde se od Bolga dozví, že armáda Elfů pod vedením Thranduila se blíží. Azog posílá Bolga do Gundabadu, kde má připravit jejich další armádu. Legolas a Tauriel sledují Bolga až do pevnosti Gandabad, kde spatří jeho obří skřetí armádu a stovky bojových netopýrů. Když Thranduilova armáda dorazí do Údolí, ujistí se, že Bard počítá s tím, že si budou nárokovat náhrdelník z Thorinova pokladu. I když se Bard snaží s Thorinem vyjednávat, aby se předešlo dalšímu krveprolití, trpaslík jej zarytě odmítá, což se jeho druhům vůbec nelíbí. Poté, co Gandalf dorazí do Údolí, Bilbo se vykrade z Ereboru aby bránil Arkenstone před Thranduilem a Bardem. Další den Bard předvede Arkenstone u bran Ereboru. Když se Thorin dozví o tom, co Bilbo udělal, tak jej málem zabije. Naštěstí ostatní trpaslíci zadrží svého vůdce, takže Bilbo může uniknout dolů po zdi za Gandalfem. Trpaslíci vedení Dainem dorazí a na Thorinův příkaz jsou připraveni zaútočit na Elfy. Azog pošle jednu ze svých armád, aby zaútočila na Dainovu armádu. Azog pošle zbytek svých jednotek, aby zaútočili na Údolí, které přichází bránit Bilbo, Gandalf, Bard a Elfové. Thorin se uvnitř Ereboru nakonec přeci jen vzpamatuje a vydá se za Azogem, aby se sním domluvil a urovnal spory.

Film Hobit: Bitva pěti armád je v tuzemských kinech od 11. prosince 2014.

3 Thoughts on “Hobit: Bitva pěti armád (2014)

  1. premek.taborsky on 18.12. 2014 at 17:50 said:

    Epický a dechberoucí ukončení cesty páně pytlíka

  2. SISKO2@SEZNAM.CZ on 21.12. 2014 at 21:16 said:

    pecka film

  3. mates on 05.01. 2015 at 15:01 said:

    super

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation