Hacker / Blackhat (2015)

Nabídky práce:

Hacker (2015) online ke shlédnutí zdarmaHacker neboli Blackhat je nový americký akční thriller od režiséra Michaela Manna.

V jaderné elektrárně v čínském Hong Kongu dojde k přehřátí čerpadel chladící vody, což vede k explozi. Viníkem je jakýsi hacker. Ten pár dnů nato udeří znovu, tentokrát v Chicagu. Čínské úřady i FBI dojdou k závěru, že systémy byly napadeny na dálku formou RAT útoku. Vojenský důstojník Čínské kybernetické válečné jednotky, kapitán Chen Dawai dostane za úkol najít osoby zodpovědné za útoky. Dawai požádá o pomoc svoji sestru Lien. Ta se v Los Angeles setká s agentkou FBI Carol Barrettovou a zjistí, že RAT kód napsal on sám a jeho spolužák z vysoké školy Nicholas Hathaway. Hathaway je nyní ve vězení, kam jej poslal soud za počítačovou kriminalitu. Dawai žádá FBI, aby zajistili jeho propuštění a Nicholas jim za to na oplátku pomůže chytit strůjce útoků. Nakonec je uzavřena dohoda, že pokud se Hathawayovi podaří útočníky chytit, bude mu zmírněn trest. Pokud selže, jde ihned zpátky do vězení.

Při zkoumání Chicagského útoku vyjde najevo, že zaměstnanec IT oddělení jménem James Lozano, který ve firmě nedávno přestal pracovat, se ve skutečnosti jmenuje Alonzo Reyes a je to bývalý trestanec. Hathaway a Lien jdou do jeho bytu, kde jej najdou v jeho pokoji mrtvého. Zdá se, že se předávkoval drogami. Hathaway se podívá do jeho počítače, kde vidí email, ve kterém si s ním někdo domlouvá schůzku na noc téhož dne. Hathaway setkání potvrdí.

Večer se Nicholas a Lien vypraví do Korejské restaurace, kde má proběhnout domluvené setkání. Během čekání se Lien zeptá Hathawaye, za co šel do vězení. Ten jí odpovídá, že nejdřív si odseděl něco málo přes rok za hospodskou rvačku a teď že si odpykává 13 letý trest za počítačovou kriminalitu. Sám si o sobě moc nemyslí, ale Lien si o něm myslí, že je to chytrý člověk se spoustou dobra uvnitř. Pokračují v čekání na podezřelého, když v tom Hathaway jde do zadní části restaurace kde najde terminál bezpečnostní kamery. Kamera je zaměřena na místo, kde s Lien seděl a zdá se, že stream je vysílán někam dále. Hathaway pošle přes terminál výhružku operátorovi kamery. Do restaurace vejdou tři Korejci, kteří agresivně přijdou k Hathawayovi. Ten je okamžitě zmlátí do bezvědomí.

Natáčení filmu Hacker začalo 17. května 2013 v Kalifornii. Dále se natáčelo v Hong Kongu, Kuala Lumpur, Jakartě a Indonésii. Hudbu k filmu Hacker složil Harry Gregson-Williams a Atticus Ross. Snímek je v českých kinech od 15. ledna 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation