Habermannův Mlýn

Nabídky práce:

Habermannův MlýnHabermannův mlýn je nový snímek od proslulého režiséra Juraje Herze. Ten se ve svém novém filmu rozhodl sáhnout na citlivé místo Českého národa a sice na divoký poválečný odsun Němců. Herz se ve svém snímku snaží ukázat, že zlo zde nepáchali jen nacistické zrůdy, ale úplně čistou duši po tomto divokém období neměli ani Češi, kteří byli při svém počínání dosti nekompromisní a trestali i Němce, kteří se fašismem nenechali příliš ovlivnit a k Čechům se v průběhu války chovali lidsky.

Film Habermannův Mlýn vypráví příběh prosperujícího Německého průmyslníka Augusta Habermanna. Ten ve svém podniku na severní Moravě zaměstnával bez rozdílu Němce i Čechy se všemi se snažil býti za dobře. Ne vždy mu to ale okolnosti dovolí a Češi mu to po válce spočítají. Habermann má dobrého přítele, lesníka Březinu (Karel Roden), který se vyzná v lidech, je si vědom zrádnosti společnosti a proto se raději drží stranou. Další výraznou postavou filmu nacistická bestie Koslowski, kterou hraje Ben Becker.

Film Habermannův mlýn se snaží upozornit na stinnou stránku Československého národa z konce války. Část Českého publika se však může snímkem cítit dotčena, protože jako největší křiváci, kruťasové z něj vycházejí Češi a zvěrstva, kterých se dopouštěli Němci za války film pokrytecky přehlíží. Tak či tak se jedná o velice zdařilý snímek, který skvěle zachycuje atmosféru tehdejší doby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation