Grandhotel Budapešť (2014)

Nabídky práce:

Grandhotel Budapešť online ke shlédnutíFilm Grandhotel Budapešť začíná v současnosti záběrem na mladou dívku stojícího u hrobu na hřbitově. V rukou drží memoáry, které začne číst. První kapitola je o cestě autora do Grandhotelu Budapešť z konce 60. let minulého století. Nachází se v Zubrowce, což je smyšlený stát ve střední Evropě. V zemi zpustošené válkou a chudobou zjišťuje, že vzdálený horský hotel upadl do těžkých časů. Mnoho z lesklého vybavení hotelu je ve špatném stavu a hosté sem zavítají jen málokdy.

Autor se setká se starým majitelem hotelu Zero Moustafem a domluví se, že si večer promluví. Během večeře v obrovské hotelové jídelně mu Zero vypráví příběh o tom, jak Grandhotel získal a proč jej nechce zavřít.

Příběh autora začíná v roce 1932, což byl jeden z posledních dobrých let hotelu. V té dobře zde pracoval na recepci. Zubrowka byla v té době na pokraji války, ale panu Gustavemu, šéfovi Grandhotelového personálu, to dělá jen pramalé starosti. Když Gustavo nevěnuje svoji pozornost potřebám bohaté hotelové klientely nebo řízení svého personálu, tráví svůj čas s postaršími ženami, které se do hotelu hrnou aby si zde užili jeho láskyplné služby. Jednou z takových dam je Madame D, se kterou Gustavo stráví poslední noc před jejím odjezdem.

O několik dní později se k němu dostane informace, že Madame D za záhadných okolností zemřela. Při čtení závěti zjistí, že mu odkázala Chlapce s jablkem, což je vzácný obraz. To rozzuří rodinu, která si na malbu brousila zuby. Gustavo s pomocí Zera obraz odveze do trezoru v Grandhotelu. Během cesty se oba dohodnou, že za Zerovu pozdější pomoc z něj Gustavo udělá svého dědice. Krátce na to, je Gustavo uvězněn za vraždu Madame D.

Nyní před oběma pány stojí nelehký úkol – dokázat Gustavovu nevinu.

Film Grandhotel Budapešť se natáčel v Německu. Snímek se u diváků a filmových kritiků dočkal velmi pozitivního přijetí. Grandhotel Budapešť je zkrátka velmi příjemná podívaná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation