Focus (2015)

Nabídky práce:

Film Focus online ke shlédnutí zdarma

Focus je nová americká černá romantická komedie, kterou napsali a režírovali Glenn Ficarra a John Requa.

Ostřílený vztahový podvodník Nicky Spurgeon jde do nočního klubu, kde pozná jinou vztahovou podvodnici, Jess Barrettovou. Ta zinscenuje scénu, při které ji jakoby přistihne její manžel, čímž se snaží Nickyho svést. Nicky ale jejich podvrh prokoukne a ještě jim dá radu, jak být v budoucnu přesvědčivější. Pár dnů nato najde Jess Nickyho v jiném nočním klubu a přesvědčí jej, aby se stal jejím mentorem a učitelem.

Nicky vezme Jess do New Orleans, kde Jess provede pár menších podvůdků, aby jak se říká otestovala vodu. Jess prokáže své schopnosti a díky tomu je přijata do Nickyho party. Postupem času přátelství Nickyho a Jess přeroste až v milostný vztah, což Nickyho znepokojuje, protože jeho otec ho vždycky učil, aby do businessu nikdy netahal city. Na jistém fotbalovém šampionátu se Nickymu a Jess podaří podvést notorického gamblera Liyuan Tse a připravit ho o všechny jeho peníze. Po této vydařené akci dá Nicky Jess její podíl a ačkoliv sám nechce, tak ji opustí.

O tři roky později je Nicky v Buenos Aires, kde pracuje pro miliardáře a majitele závodního týmu v jedné osobě, Rafaela Garriga. Aby Garriga vyhrál šampionát, musí porazit konkurenční tým vedený Australským podnikatelem McEwenem. Nicky předstírá, že je naštvaný mechanik z Garrigova týmu a prodává falešné komponenty McEwenovi, čímž jeho auto dost zpomalí. Na předzávodní party Nicky potká Jess, která je teď Garrigovou přítelkyní. Nicky má na veřejnosti přesvědčivý incident s Garrigem, což se dostane až k McEwenovi, který jej najme, aby mu dodával součástky.

Nicky začne znovu balit Jess, až se nakonec znovu dají dohromady. Owens, šéf Garrigovi ochranky je vůči Jess a Nickymu nedůvěřivý a tak je sleduje. Nicky McEwanovi prodá součástky za 3 miliony eur. Za podobnou částku je prodá také jiným týmům. Když Nicky čeká na hotelovém pokoji na Jess, tak mu přijde zpráva, že je odhalen a že by měl okamžitě zmizet. Nicky a Jess se pokusí do USA dostat společně, Garrigovi muži je ale chytí a odvezou je do starého opuštěného skladu. Tam Garriga Nickyho zbije a ten prosí o Jessin život. Jess řekne, že se snažila Garrigu svést, protože mu chtěla ukrást jeho drahé hodinky. Owens střelí Nickyho do hrudníku, což Garrigu vyděsí a tak raději ujede. Owens pak prozradí, že je vlastně Nickyho otec Bucky a že když mířil na Nickyho, tak že se vyhýbal všem hlavním tepnám.

Natáčení filmu Focus začalo 12. září 2013 v New Orleans. Film Focus je v českých kinech od 26. února 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation