Fakjů pane učiteli 2 / Fack ju Göhte 2 (2015)

Nabídky práce:

Fakjů pane učiteli 2 online ke shlédnutí zdarmaUčitel Zeki Müller a s ním i jeho neortodoxní vzdělávací praktiky jsou zpět. Nad Fakjů pane učiteli 2 visela hrozba nastavované kaše. Naštěstí se obava nepotvrdila. Svižná a jistá režie zajistila minimum hluchých míst. Scénáristé opět vsadili na svérázné slovní přestřelky a přisprostlé vtipy. Úvod filmu je sice krapet kostrbatý a finále zase zbytečně natažené. Jedna bizarní situace ale střídá druhou. Špatnou zprávou je, že Karoline Herfurth alias slečna Schnabelstedtová si tentokrát ve filmu moc nezahraje.

Přestože celý film trvá bez mála dvě hodiny, rozhodně se není třeba bát zdlouhavého úvodu či zbytečných, „nafouknutých“ scén. Někdy sentimentální tendence do příběhu relativně zapadají a neruší, jindy působí lehce nepatřičně. Hlavním hrdinou je opět tvrďácký učitel Zeki, který ale ve skutečnosti není učitel, nýbrž trestaný kriminálník. Zeki to v životě vážně nemá jednoduché. Našel sice milující přítelkyni a normální práci, ta ale vůbec není podle jeho představ.

Děj Fakjů pane učiteli 2 spočívá v tom, že Zeki schová jakési kradené diamanty do plyšového medvěda, který je pak nedopatřením odeslán na charitu do Thajska. Zekovi však nahrává do karet výmysl ředitelky školy, aby některý z kantorů jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Fakjů pane učiteli 2 je velmi důstojným pokračováním jedničky, z čehož plyne, že pokud vás předchozíí díl neoslovil, dvojka na tom s největší pravděpodobností nic nezmění. Řemeslně je Fakjů pane učiteli 2 nicméně natočeno velmi solidně a jistou rukou. Jde vidět, že film stál více peněz, protože se z velké části odehrává právě v Thajsku.

Svižná režie, hromada gagů i pubertálních vtípků dělá z této taškařice báječnou podívanou. Na rozdíl od předvídatelného konce úvodního snímku, tentokrát na nás čeká i nějaké to překvápko. Tah s diamanty je opravdu chytrý, jelikož postava Zekiho je jednou nohou stále v kriminále.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation