Fair Play (2014)

Nabídky práce:

Fair Play celý film online ke shlédnutíFair Play je zbrusu nový film od dosud nepříliš známé režisérky Andreji Sedláčkové. Děj filmu Fair Play je situován do roku 1983. V hlavní roli se nám představuje slovenská herečka maďarského původu Judit Bárdos. Ta ve filmu představuje 18 letou sprinterku Annu, která má ambice na to, kvalifikovat se na letní olympijské hry, které se konají v Los Angeles, USA v roce 1984. Jak pamětníci možná potvrdí, pro tehdejší režim byly kvalitní výsledky Československých sportovců na zmíněné olympiádě velice důležité. Byl zde zájem na tom, aby socialističtí sportovci v baště kapitalismu (USA) zazářili. Proto klubový lékař začne Anně aplikovat speciální injekce, díky kterým se začnou Anniny výkony rapidně zlepšovat.

Později se ale začnou objevovat také vedlejší účinky tohoto preparátu. Anna začne mít zdravotní komplikace. Začne na sobě pozorovat abnormálně zvýšené ochlupení těla, nepravidelnou menstruaci, nevolnosti atd. Mladá sportovkyně se rozhodne postavit se klubovému lékaři a přípravky na podporu výkonnosti nebrat. Vedlejší účinky sice ustoupí, stejně tak ale i kvalitní výkony. Anna je ale odhodlaná tvrdě trénovat a na vysněnou olympiádu, kterou ona ale hlavně její matka vnímá jako možnost k emigraci, se pokusí dostat. A aby toho nebylo málo, zamiluje se do undergroundového muzikanta Tomáše.

Annina matka se rozhodne s režimem spolupracovat. Udělá totiž cokoliv, aby se dcera do USA dostala a zůstala tam. Proto jí řekne, že injekce od doktora brát nemusí, ale ty, co těch, co jí bude dávat ona sama, že se bát nemusí. Jsou prý neškodné. Anna matce uvěří, nakonec ale zjistí, jak se věci opravdu mají.

Film Fair Play se těší velké popularitě u filmových kritiků. Jak se bude líbit divákům a hlavně jak hojně bude navštěvován v kinech, se teprve ukáže. Bez zajímavosti jistě není skutečnost, že postava hlavní role (Anny), byla nadabována protože herečka neumí česky bez přízvuku. Do role Anniny maminky byla původně uvažována Ivana Chýlková, nakonec si ji ale zahrála Aňa Geislerová.

3 Thoughts on “Fair Play (2014)

  1. viliam on 14.03. 2014 at 20:25 said:

    dobry

  2. Ondrej on 02.04. 2014 at 11:47 said:

    super

  3. Dasa on 01.08. 2014 at 13:23 said:

    dobrej film

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation