Exodus: Bohové a králové (2014)

Nabídky práce:

Film Exodus: Bohové a králové online ke shlédnutíExodus: Bohové a králové je nový biblický epický film od režiséra Ridleyho Scotta. Film je věnován Scottovu mladšímu bratrovi Tonymu, který před dvěma lety spáchal sebevraždu.

Píše se rok 1300 př. n. l. a Mojžíš, vojevůdce a člen královské rodiny se s Ramsesem připravuje na útok proti Chetitské armádě. Ramesesův otec Seti I. má zjevení, o kterém řekne Ramsesovi i Mojžíšovi a podle kterého jeden z nich zachrání druhého a stane se vůdcem. Při útoku na Chetity Mojžíš zachrání Ramsesovi život. Později je Mojžíš poslán do města Pitom, aby se zde setkal Hegep, která dohlíží na Židovské otroky. Po svém příjezdu se setká s otrokem Jozuem a je rozhořčen příšernými podmínkami otroků. Krátce na to se setká ještě s Nunem, který mu prozradí jeho skutečný původ – je dítětem Židovských rodičů, které jeho sestra poslala, aby vyrůstalo ve Faraonově rodině. Mojžíše tohle odhalení šokuje a rozzlobeně odjíždí. Rozhovor ale zaslechli i další dva Židé, kteří jej okamžitě šli převyprávět Hegepovi.

Seti I. umírá brzy po návratu Mojžíše do Mennoferu a Ramses se stává novým faraonem – Ramsesem II. Hegep přijede odhalit Mojžíšovu pravou totožnost, ale Ramses zásadně odmítá uvěřit tomuto příběhu. Na naléhání královny Tuji Ramses vyslechne služebnici Miriam, která odmítá, že by byla Mojžíšova sestra. Když Ramses hrozí, že uřízne Miriam ruku, přijde jí Mojžíš na pomoc a odhalí, že je Žid. Přestože Tuja chce, aby byl Mojžíš zabit, Ramses se rozhodne poslat jej do vyhnanství. Před odjezdem z Egypta se Mojžíš setká se svou rodnou matkou a Miriam. Při cestě pouští Mojžíš dojde do Midjánu, kde se setká s Jetrem a jeho dcerou Cipporou. Mojžíš se stane pastýřem, Cipporu si vezme a má s ní syna Geršóm.

O devět let později Mojžíše zraní sesuv kamení. Spatřil Hořící keř a chlapce Malaka (Anděl páně), který zastupuje Boha. Když se Mojžíš začne uzdravovat, prozradí Cippoře svou minulost a řekne jí, o co jej Bůh požádal, aby udělal. Tohle jejich vztah dost naruší, protože Cippora se začne obávat, že opustí svou rodinu. Po příjezdu do Egypta se Mojžíš sejde s Nun, Jozue a poprvé v životě i se svým bratrem Áronem. Jakožto bývalý bojovník předává své bojové zkušenosti Židovským otrokům. Malak se zjeví Mojžíšovi a vysvětlí mu, že Deset ran Egyptských bude mít na Egypt vliv. Všechna voda v zemi se změní na krev a Egypťany začnou trápit přívaly žab, vší a much. Mojžíš se vrátí za Ramsesem a požaduje, aby propustil všechny Židy z otroctví.

Film Exodus: Bohové a králové byl zakázán v několika zemích jako v Maroku, Spojených Arabských Emirátech, Egyptě a dalších. V českých kinech se film Exodus: Bohové a králové promítá od 25.12. 2014.

3 Thoughts on “Exodus: Bohové a králové (2014)

  1. zuzana on 12.01. 2015 at 14:38 said:

    dobri film

  2. jana janeta on 30.01. 2015 at 18:16 said:

    dobry..

  3. okuma on 08.02. 2015 at 13:42 said:

    dobry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation