Equalizer / The Equalizer (2014)

Nabídky práce:

Equalizer online ke shlédnutíEqualizer je nový americký film založený na stejnojmenném seriálu.

Robert McCall (Denzel Washington) je bývalý elitní vládní agent, který žije v Bostonu a pracuje v hobby marketu Home Mart. V práci si Robert našel spoustu přátel a zároveň pomáhá bezpečnostnímu pracovníkovi Ralphiemu s přípravou na kvalifikační zkoušky. McCall slíbil své nedávno zesnulé manželce, že už opustil svůj dřívější akční životní styl, ale když jeho mladou kamarádku Alinu začne týrat její pasák, je Robert nucen jednat. Alinin život byl zničen již v pěti nebo šesti letech, kdy se stala obětí sexuálního obchodu ruské mafie. Nakonec se Alina stala jejich sexuálním otrokem a byla nucena k prostituci.

Alinin pasák Slavi ji zbije takovým způsobem, že musí být hospitalizována. Robert ji slibuje, že ji zachrání. Následně jde do restaurace, kterou vlastní ruská mafie a pokusí se Alinu vykoupit za 9 800 dolarů, ale Slavi nabídku odmítá. McCall předstírá, že odchází, ale náhle se otočí zpátky a odstraní Slaviho i jeho muže a to jejich vlastními zbraněmi. Záznam z bezpečnostních kamer odstraní.

Odvety chtivý Vladimir Pushkin posílá svého muže Teddyho do Bostonu najít a zabít viníka. Mezitím Ralph stahuje svoji žádost o práci jako bezpečnostní pracovník v Home Martu, protože musí pomáhat své matce v rodinné restauraci, kterou zkorumpovaní policisté vypálili jako akt vydírání. Robert McCall konfrontuje zkorumpované policisty a nutí je vrátit všechny peníze, které si vydíráním “vydělali”. Ralph úspěšně projde přijímacími zkouškami a stává se z něj příslušník ochranky Home Martu.

Teddy zjistí, že mužem, kterého hledá je McCall. Překvapen jeho schopnostmi přehodnotí původní plán zabít jej a na místo toho se jej pokusí zajmout, aby mohl využívat jeho dovedností a zkušeností. McCall ale své pronásledovatele přechytračí a unikne. Rozhodne se navštívit své bývalé kolegy v důchodu, agentku Susan Plummer a agenta Briana Plummera a tak se za nimi vydá do Virginie. Ti mu pomohou rozkrýt Pushkinovi aktivity. Odhalí, že Teddy je bývalý příslušník Spetnaz a jeho pravé jméno je Nikolaj. Jakmile McCall odejde, Susan si uvědomí, že za nimi vlastně nepřišel pro pomoc, ale ve skutečnosti si přišel pro povolení.

McCall si najde zkorumpovaného Bostonského policistu Franka Masterse, který pomáhal Teddymu, zamkne jej v autě a hrozí mu, že napustí auto oxidem uhelnatým. Frank ustoupí a pomůže McCallovi zničit jeden ze způsobů, kterým Pushkin pere špinavé peníze v Bostonu.

Film Equalizer měl premiéru 7. září 2014. Do kin šel Equalizer 26. září a během první promítací noci v USA vydělal 12,6 milionů dolarů.

One Thought on “Equalizer / The Equalizer (2014)

  1. jian on 14.11. 2014 at 17:56 said:

    ^good

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation