E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Nabídky práce:

Film E.A. Poe - Podivný experiment onlineE.A. Poe: Podivný experiment je nový americký thriller od režiséra Brada Andersona, natočený podle jedné povídky od spisovatele Edgara Allana Poea.

V roce 1899 provede profesor Lékařské fakulty na Oxfordu živou ukázku různých duševních poruch na skutečných pacientech. Jako první se ukáže pacientka jménem Elisa Gravesová, která je i podle profesora mladá krásná žena, která se zdá být docela normální. Elisa na studenty v auditoriu zakřičí, že není blázen, ale profesor vysvětlí, že stejně jako všichni kriminálníci říkají, že jsou nevinní, tak i všichni blázni říkají, že jsou normální. Profesor pokračuje tím, že se Elisy dotkne, ta se ale při lidském kontaktu úplně znehybní a zůstane jen křečovitě stát. Paní Gravesová je vrácena na své kolečkové křeslo a odvezena pryč, načež je na pódium přivezen další pacient.

V prosinci 1899 projíždí jistý kočár lesem, když v tom potká muže oblečeného v drahém obleku. Muž říká, že je doktorem z Oxfordské lékařské fakulty a že hledá Stonehearstský ústav pro duševně nemocné. Osádka kočáru mu pomůže dostat se do zmíněného ústavu, kde mu vstup dovnitř povolí skupina zanedbaně vypadajících zahradníků vedených Mickey Finnem. Finn jej přivede do kanceláře ředitele ústavu, kde se muž představí jako Dr. Edward Newgate z Oxfordu a ředitel se představí jako Dr. Silas Lamb. Newgate vyjadřuje své překvapení z toho, že jej Lamb nečekal, protože informaci o svém záměru navštívit ústav posílal 6 měsíců předem. Lamb ale odvětí, že do ústavu už několik měsíců nechodí pravidelně pošta, ale že kdokoliv, kdo se chce učit léčit, je v Stonehearstu vítán.

Lamb provede Newgata po ústavu a ten se znovu podivuje – tentokrát nad způsobem léčby pacientů, která se vůbec neshoduje s tím, co vyučují na Oxfordu. Lambův tým je velmi zvláštní a při péči o pacienty používá velmi netradiční pacienty. Lamb mu vysvětluje, že přímý a otevřený přístup k pacientovi mu připadá vhodnější, než metody, které popisují lékařské učebnice a které vyučují respektované autority v oboru. Dokonce se tu uspořádá párty, kde se baví lékaři i pacienti což Lamb vysvětluje tím, že takováto interakce je přínosem pro obě strany. Na party je i Elisa, která hraje na klavír. Newgate za ní přijde a začne s ní flirtovat.

Natáčení filmu E.A. Poe: Podivný experiment začalo 21. června 2013 v Bulharsku. Původně se měl film v originále jmenovat Elisa Graves, nakonec byl ale název změněn na Stonehearst Asylum. Hudbu k filmu E.A. Poe: Podivný experiment složil John Debney a snímek je v našich kinech k shlédnutí od 22.1. 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation