Divergence / Divergent (2014)

Nabídky práce:

Divergence 2014 celý film online ke shlédnutíDivergence je nový americký sci-fi akční film od režiséra Neila Burgera založeném na stejnojmenném románu od Veroniky Roth. Příběh filmu se odehrává v post apokalyptickém Chicagu, kde jsou lidé rozděleni do různých frakcí. jejichž členění je založeno na lidských vlastnostech.

V Chicagu budoucnosti je společnost rozdělena do 5 frakcí: obětaví, klidní, upřímní, inteligentní a stateční. Dívka jménem Beatrice Prior vyrůstala v obětavých (frakce, která se stará o chudé) a vede vládu statečných. Její otec Andrew slouží vládnoucímu koncilu spolu s hlavou frakce obětavých, Marcusem Eatonem.

Každý rok 16 letí občané podstupují test, který je na základě jejich vlastností rozdělí do nejvhodnější frakce a výsledek testu se vždy dozví při slavnostním ceremoniálu. Beatrice podstupuje test s Tori, členkou statečných. Výsledek testu odhalí, že Beatrice má vlastnosti pro několik frakcí (obětaví, inteligentní a stateční), což znamená, že je divergentní. Tori ji zařadí do obětavých a poradí ji, aby si skutečný výsledek nechala pro sebe, protože od té doby, co Divergenti mohou myslet nezávisle a vláda jejich myšlení nemůže nijak kontrolovat, jsou považováni za hrozbu pro současný společenský řád.

Druhý den se koná slavnostní ceremoniál, na kterém je Beatricin bratr Caleb zařazen mezi inteligentní a Beatrice si zvolí statečné. Po ceremoniálu Beatrice potká Christinu a Ala, dva lidi, kteří si upřímně zvolili statečné. Kromě nich pozná ještě Willa – inteligentního, který si ale zvolí frakci statečných. Stateční se musí podrobit testu své vlastnosti skokem z vlaku jedoucího plnou rychlostí a skokem z vysoké budovy. Během těchto zkoušek testovaní poznají Erika – brutálního mladého vůdce statečných a Foura – jejich instruktora. Beatrice jako první dobrovolně skočí z vysoké budovy. Po skoku se jí Four zeptá, jak se jmenuje. Beatris mu řekne jen zkratku svého jména – Tris.

Zbytek děje se dozvíte shlédnutím filmu Divergence. Hudbu k filmu Divergence složil nizozemec Junkie XL a známý Hans Zimmer. Ke konci května film vydělal celosvětově přes čtvrt miliardy dolarů, což producentům jistě vykouzlilo úsměv na tvářích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation