Co jsme komu udělali? (2014)

Nabídky práce:

Co jsme komu udělali? (2014) onlineCo jsme komu udělali je nová francouzská komedie od režiséra Philipa de Chauverona.

Claude Verneuile je gaullistický advokát a jeho žena Marie je katolická měšťanka z Chinonu. Jsou to zkrátka manželé z lepší společnosti. Spolu mají čtyři dcery, kterými jsou Isabelle, Odile, Ségolène a Laura. Tři nejstarší z nich jsou již vdány a to za muže jiného náboženského vyznání a dokonce i jiného etnického původu – Isabelle je vdaná za arabského muslima Rachida Bena Assema, Odile má sefardského Žida Davida Benichoua a Ségolène žije s Chao Lingem v daleké Číně.

Verneuilovi předstírají, že nemají nic proti svým zeťům, ale skrývat jejich rasismus je pro ně čím dál tím těžší. Rodinné setkání je totiž zcela pokaženo podivnostmi a klišé, kterých se cizokrajní zeťáci dopouští. Zoufalí manželé Verneuilovi tak vkládají všechny své naděje do své nejmladší dcery Laury a doufají, že alespoň ona si přivede domů katolického partnera. Rozhodnou se nenechat nic náhodě a tak se uchýlí k tomu, že uspořádají “náhodné”setkání Laury s Kavkazským buržoazním mladíkem, který pracuje ve finančním sektoru. Starostliví rodiče bohužel nevědí, že Laura už přítele má a nejen to, ona si jej hodlá i vzít. Když Laura rodičům oznámí, že její vyvolený je Katolík a jeho jméno je Charles (stejně jako generála de Gaulleho), jsou rodiče radostí bez sebe a dokonce jejímu nápadníkovi odpustí i to, že se živí jako herec. Při prvním osobním setkání s oním Lauřiným přítelem jsou ale zaskočeni, že se jedná o černocha z Pobřeží slonoviny. Následuje setkání s jeho rodiči při kterém Verneuilovi zjistí, že jeho otec je tvrdý, netolerantní, bývalý voják, který je rozhořčen z bíle kolonizace některých částí Afrického kontinentu. Naděje na to, že mezi jejich potomky dojde ke svatebnímu sňatku se velmi rychle ztenčují.

Film Co jsme komu udělali? během prvního promítacího dne navštívilo přes 200 000 lidí a to v 621 kinech. Z pohledu tržeb je film Co jsme komu udělali? Francouzským číslem 1 pro rok 2014. Režisér Philip de Chauveron se rozhodl natočit film o smíšeném manželství v momentě, když se dozvěděl, že asi 20% manželských sňatků ve Francii je mezi partnery různého původu a vyznání, zatímco v jiných zemích Evropy takováto manželství tvoří jen asi 3%. Dne 24. září 2014 vyšel snímek Co jsme komu udělali? na DVD a Blu-ray.

One Thought on “Co jsme komu udělali? (2014)

  1. jan on 12.11. 2014 at 14:37 said:

    super

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation