Chappie (2015)

Nabídky práce:

Film Chappie (2015) online ke shlédnutíChappie je nový Jihoafrický akční sci-fi film od režiséra Neilla Blomkampa.

Ve snaze snížit vysokou kriminalitu v Johannesburgu se policie v Jihoafrické republice rozhodne zakoupit obrněné útočné roboty od výrobce zbraní Tetravaal. Tento test se osvědčí a kriminalita skutečně značně poklesne. Deon Wilson, vynálezce těchto robotů je oceňován, zatímco Vincent Moore žárlí a závidí. Vyvíjí totiž vlastního robota, financování jeho projektu ale bylo zastaveno a jeho projekt sklízí posměch, protože jeho robot je závislý na lidském operátorovi, zatímco roboti Deona Wilsona pracují samostatně a automaticky.

Deon doma vyvíjí robota, jehož umělá inteligence je natolik vyspělá, že robot dokáže cítit emoce a dokonce si vytvářet vlastní názory. Když chce vyzkoušet tuto novou verzi na policejním robotovi, ředitelka Tetravaalu Michelle Bradley mu to zatrhne. Deon se ale nenechá odradit a když jednou dojde k poškození jednoho z policejních robotů, Deon jej i s bezpečnostním klíčem (nutným pro přehrátí software v robotovi) ukradne. Při cestě domů jej ale unese skupina gangsterů tvořená Ninjou, Yolandi a Yankie, která mu vyhrožuje, že pokud robota nepřeprogramuje tak, aby bojoval s nimi, tak že jej zabijí. Deon tedy poslechne a do rozbitého robota nainstaluje nový software. Po zapnutí ale robot začne řvát a chovat se jako malé dítě. Deon a Yolandi jej uklidní. Začnou jej učit první slova a dají mu jméno Chappie. Přestože Deon chce zůstat s robotem, Ninja jej donutí opustit jejich úkryt.

Ninjův gang má jen pár dnů na to, aby mocnému gangsterovi Hyppovi splatil dluh 20 milionů randů. Yolandi chce být Chappiemu matkou, ale Ninjova netrpělivost neustále roste, protože lhůta na zaplacení dluhu se blíží a Chappiemu se rychle vybíjí baterie, které se navíc nedají vyměnit. Kvůli tomu zbývá Chappiemu jen pár dnů života. Ninja se snaží vytrénovat z Chappieho tvrdého gangstera a tak ho nechá samotného v nebezpečné čtvrti. Zde jej skupina gangsterů napadne a nakonec se jej zmocní Vincent, který se o Chappim dozvěděl tak, že pronásledoval Deona až do úkrytu. Víncentovi se povede získat i bezpečnostní klíč k Chappiemu, ale traumatizovanému robotovi se podaří utéct a zamíří si to rovnou do úkrytu. Yolandi vynadá Ninjovi, že Chappieho trápí, ale brzy se jí podaří přitáhnout robota na dráhu zločinu a to tak, že jej začne učit bojovým uměním a zacházení se zbraněmi.

Chappie je Blomkampův třetí celovečerní film. Natáčení filmu Chappie začalo na konci října 2013 v Johannesburgu v Jihoafrické republice a skončilo v únoru 2014. V českých kinech je film od 12. března 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation