Celebrity s.r.o. (2015)

Nabídky práce:

Film Celebrity s.r.o. online ke shlédnutíNový film Celebrity s.r.o. vypráví o začarovaném kruhu talentovaných i mocných, kteří se utkají při natáčení telenovely Podej štěstí ruku. Film podle scénáře a v režii Jiřího Mádla Pojedeme k moři už má na kontě 17 cen, které získal na festivalech doma i v zahraničí. Film Celebrity, s.r.o je adaptací stejnomenné divadelní hry, která má ovšem zásadně jiné postavy a zápletku. Scénář Jiřího Mádla se vydařil na úrovni jednotlivých gagů, celkový koncept se ale rozpadá. Byl to dobrý nápad a nutný filmařský impuls. Nepodařilo se ale tak docela udržet celkový tvar. Zkušeného producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera ctí, že se snaží hledat nosné látky pro filmové žánrovky včetně komedie. Celebrity s.r.o. mají být komedií “v lehkém francouzském stylu”.

Příběh se odehrává při natáčení pokleslé telenovely, do níž její nešťastný režisér v Mádlově podání pašuje aspoň trochu reality. Na place to už tak trochu jiskří, nejen mezi herci, ale také mezi producentkou seriálu Puflerovou a jejím režisérem Tomášem Hrobským. Svůj neúspěch při zkouškách na FAMU a nadbíhání producentky Puflerové si Tomáš léčí u pohledné švadlenky Jany. Mádl se snaží nějak inovovat děj seriálu, takže do něj zanese postavu skutečného mafiána Křečka. Mladý režisér se stává korunním svědkem v případu následného vydírání producentky.

Ve filmu se objevují záměrně vtipné kusy onoho nekonečného seriálu a jejich amatérskost se nijak moc neliší od amatérskosti celého filmu. Průvodní píseň k filmu s názvem Iluze nazpíval Michael Foret. Režisér Miloslav Šmídmajer postrádá cit pro nuance a vše exponuje do polohy uřvané komedie, přičemž tento přístup textu nesvědčí. Herecky drží film nad vodou Vilma Cibulková s Jiřím Mádlem a Filipem Kaňkovským. Celebrity s.r.o. mají jeden zásadní zádrhel – nelze je vnímat jako celistvé dílo. Nicméně jinak tuctově všelidové, snadno zapomenutelné legrácce už nikdo neodpáře průkopnictví v oblasti zvané Product placement. Nabízejí ale v rámci žánru milou zábavu. Na chvilku vypnout, zastavit se a nechat se pasivně bavit? Za to tahle podívaná určitě stojí. Na Celebrity s.r.o. tedy vyražte s vědomím, že se můžete jen pobavit a přijímat situaci takovou, jak je nám předestřena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation