Birdman (2014)

Nabídky práce:

Film Birdman online ke shlédnutí zdarmaBirdman je nový americký komedy-drama film od režiséra Alejandra G. Iñárrita. Film sklidil u filmových kritiků velký úspěch a v několika filmových anketách získal titul film roku.

Riggan Thomson je odepsaný Hollywoodský herec, kterého před mnoha lety proslavila role super hrdiny Birdmana v jednom blockbusteru. Riggana trápí hlas Birdmana, který mu nadává a sám sebe si představuje, jak levituje nebo provádí telekinezi. Riggan doufá ve znovuzrození své kariéry k čemuž mu má pomoci Broadwayská adaptace povídky O čem mluvíme, když mluvíme o lásce, kterou Riggan napsal, režíruje a ve které bude i hrát. Hru produkuje Rigganův nejlepší kamarád, právník Jake a hraje v ní také jeho přítelkyně Laura a Broadwayská novinka, herečka Lesley. Rigganova dcera Sam, která se zotavuje ze závislosti, mu dělá asistentku.

Problém nastane ve chvíli, kdy při jedné zkoušce spadne na Ralpha reflektor. Riggan řekne Jakovi, že za zranění Ralpha může on a tak by jej také mohl ve hře nahradit. Díky kontaktům Lesley se Rigganovi podaří Ralpha nahradit brilantním, ale zároveň excentrickým a nevypočítatelným hercem Mikem. Aby Mika dokázal zaplatit, musí Riggan dokonce zastavit svůj dům. První novinářské představení dopadne katastrofálně. Druhý den si Riggan čte recenze a rozzlobí se, protože veškerá pozornost se soustředí na Mika.

Při posledním novinářském představení spatří Riggan v zákulisí Sam a Mika flirtovat. Nechtěně za sebou zamkne, takže se nemůže dostat do divadla, tak musí skoro nahý proběhnout přes Times Square, aby se dostal zpátky do divadla. Díky tomuto excesu jeho popularita na internetu ihned vyletí ke hvězdám. Poté narazí na vlivnou kritičku Tabithu Dickinsonovou, která mu řekne, že nenávidí Hollywoodské celebrity, které si hrají na herce a pohrozí mu, že svými negativními recenzemi jeho hru zničí. Na to Riggan reaguje tak, že se opije a druhý den se mu zjeví Birdman, který se jej snaží přesvědčit, aby udělal další film s Birdmanem a představuje si, jak letí přes New York zpátky do divadla.

Při premiéře použije Riggan skutečnou zbraň na místo makety a při poslední scéně, při které se jeho postava sama zabije, se střelí do nosu. Tento kousek sklidí u diváků nadšené ovace, jenom Tabitha okamžitě opustí divadlo. V nemocnici Jake Rigganovi řekne, že Tabitha napsala na jeho hru velmi pochvalnou recenzi. Když Sam navštíví Riggana v nemocnici, tak ten vyleze na okenní parapet. Když se Sam vrátí do jeho pokoje, tak Riggan už tam není. Podívá se nahoru, dolů a pak se usměje.

Hudbu k filmu Birdman složil Antonio Sánchez. Samotný film Birdman je v našich kinech od 22.1.2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation