Atlas mraků / Cloud Atlas (2012)

Nabídky práce:

Atlas Mraků 2012Atlas mraků je Německý film, který byl natočen podle románu od Davida Mitchella z roku 2004. Se svým rozpočtem převyšujícím hranici 100 milionů dolarů se jedná o jeden z nejdražších nezávislých filmů všech dob. Atlas mraků se od října 2012 promítá i v tuzemských kinech.

Film se skládá ze 6 vzájemně propojených příběhů, prostřednictvím kterých divák zavítá do Jižního Pacifiku v 19. století nebo třeba až do daleké, post-apokalyptické budoucnosti. Jak tvrdí spisovatel původní novely David Mitchell, film je od knihy odlišný v tom, že je strukturován do jakési mozaiky. V každém ze šesti světů se zdržíme dost dlouho na to, abych dostatečně nasáli jeho atmosféru a na základě jeho děje se přesunuli do dalšího příběhu. Díky tomu bude divák postupně objevovat návaznosti mezi jednotlivými světy až si sestaví nakonec sestaví celou pomyslnou mozaiku a všechny děje do sebe dokonale zapadnou. Sedmé období, které se odehrává několik desítek let po Havajském příběhu je ve filmu Atlas Mraků vyobrazeno jako prolog a epilog.

Díky několika obsáhlým dějovým liniím je film velice dlouhý – zabaví vás na neuvěřitelných 171 minut. Velmi pozitivně kritika přijala soundtrack, který vznikal pod taktovkou Toma Tykwera a jeho spolupracovníků. Samotný film Atlas mraků už filmové kritiky tolik neohromil. Atlas mraků zkrátka nesedne úplně každému, protože se jedná o inovativní snímek podaný novou formou, se kterou se většina diváků setká poprvé. Určitě se nejedná o nenáročný, oddechový film, který si pustíte večer před spaním a během kterého usnete. Abyste si jej skutečně vychutnali, je třeba být pozorným a vnímavým divákem. To se Vám pak bude film jistě líbit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation