Americký sniper / American Sniper (2014)

Nabídky práce:

Nový film Americký sniper (2014) online ke shlédnutíAmerický sniper je nový americký životopisný válečný drama film od věhlasného a uznávaného režiséra Clinta Eastwooda.

Chris Kyle vyrůstal v Texasu a jeho otec jej v brzkém věku naučil střílet z pušky a lovit zvěř. O pár let později se z Kyla stal rodeo kovboj, který se rozhodne vstoupit do amerického námořnictva. Projde výcvikem SEAL a stane se odstřelovačem.

Jednou v baru Kyle pozná Tayu Renae, vezmou se a po útocích z 11. září je Kyle poslán do Iráku. Jeho první obětí je žena s chlapcem, kteří granátem zaútočí na americké námořnictvo. Kyle je z této zkušenosti viditelně rozrušen, ale po několika dalších zabitích získá přezdívku Legenda. Je přidělen ke skupině, která se snaží dopadnout vůdce Al-kaidy Abú Músy Zarkávího. Při prohledávání domů Kyle vyslýchá jednu rodinu, jejíž otec mu nabídne, že za 100 000 dolarů jej přivede k “Řezníkovi”, což je označení pro Zarkávího muže č.2. Plán ale nevyjde a Řezník zajme otce i syna a následně je zabije. Povstalci navíc vyhlásí na Kyla odměnu.

Kyle se vrátí domů ke své ženě a nově narozenému synovi. Problém je, že se od bojiště pořád nedokáže odpoutat a stále přemýšlí o svých zážitcích z Iráku. Taya má obavy o budoucnost jejich vztahu a přeje si, aby se Kyle víc zaměřil na domov a jejich rodinu. Když Kyle jede znovu do Iráku, dostane se mu povýšení na hlavního lodního poddůstojníka. Když se znovu vrací ke své rodině, tak na něj čeká novorozená dcera. Přesto se své rodině stále více vzdaluje. Když se znovu vrací do Iráku, tak povstalecký sniper vážně zraní jednoho jeho kolegu, kvůli čemuž je celá jednotka evakuována zpátky na základnu. Jednotka s rozhodne vrátit a pokračovat v misi. Povstalci zastřelí dalšího příslušníka SEAL, což Kyle přikládá sobě za vinu a naplní jej to pocitem povinnosti, takže se po čtvrté vrátí do Iráku. Taya jeho rozhodnutí vrátit se znovu do Iráku nerozumí a říká mu, že jej potřebuje. Poprvé také naznačí, že by se možná měli rozejít.

Když se dostane zase do Iráku tak zjistí, že nepřátelský odstřelovač se jmenuje Mustafa a Kyle dostane za úkol jej zlikvidovat. Mustafa odstřeloval americké ženisty, když stavěly barikádu. Kylův odstřelovací tým se uchýlí na střechu v nepřátelském území. Kyle najde Mustafu a i přes riskantně velkou vzdálenost se rozhodne jej odstranit. Bohužel je tím odhalena pozice jeho týmu velkému množství nepřátelských povstalců…

Film Americký sniper je natočen podle knihy Americký sniper: Autobiografie nejvýkonnějšího odstřelovače americké vojenské historie. Natáčení filmu Americký sniper začalo 31. března 2014 v Los Angeles. Snímek Americký sniper je v českých kinech k vidění od 5. března 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation