96 hodin: Zúčtování / Tak3n (2014)

Nabídky práce:

Film 96 hodin: Zúčtování online ke shlédnutí96 hodin: Zúčtování je nový Francouzsko-americký akční thriller od režiséra Oliviera Megatona. Jedná se o třetí a zároveň poslední díl filmové trilogie 96 hodin.

Po krátké návštěvě své dcery Kim potká Bryan Mills svou bývalou manželku Lenore. Ta mu řekne, že její manželství se Stuartem Johnem se potýká s problémy. Její láska k Bryanovi opět ožívá, ten se ale chce držet stranou do doby, než se Lenore rozvede. Později Stuart Bryana varuje, aby se od Lenore držel dál.

Následující den Lenore napíše Bryanovi, že se s ním chce setkat. Bryan souhlasí, ale po návratu do svého bytu najde Lenořino tělo. Během pár vteřin na místo dorazí policie, který Bryana zatkne za podezření ze spáchání vraždy. Bryanovi se podaří uniknout a sám začne zjišťovat, kdo Lenore zabil. Pátrání po Bryanovi dostává na starost inspektor Franck Dotzler, který se brzy seznámí se zajímavou Bryanovou minulostí a zázemím, které má a snaží se jej co nejrychleji chytit.

Bryan vytáhne ze svého úkrytu zbraně a elektroniku a vysleduje poslední kroky Lenore těsně před vraždou. Podaří se mu získat a obnovit záznam, ze kterého je patrné, že Lenore unesli neznámí muži. Pak se Bryan nechá dobrovolně zatknout, jen aby se dostal do policejního auta, kde se prostřednictvím policejního notebooku připojí na server Los Angeleské policie a získá odtud potřebné informace.

Později se Bryan setká s Kim a to v kampusu její vysoké školy. Kim mu řekne o Stuartových bodyguardech. Bryan unese a následně vyslechne Stuarta. Ten mu řekne o svém dluhu vůči bývalému agentovi KGB Spetsnaz a Afghánskému válečnému veteránovi jménem Oleg Malankov, který Lenore pravděpodobně zavraždil. S pomocí svých kolegu ze CIA a neochotného Stuarta se Bryan dostane do přísně střeženého Malankova bytu. Po zabití strážných Bryan smrtelně zraní Malankova, který říká, že Stuart vše narafičil tak, aby oba muži šli proti sobě. Mezitím Stuart zastřelí Sama, Bryanova kamaráda ze CIA, unese Kim a snaží se utéct ze země s 12 miliony dolarů, které získal z životní pojistky Kim. Bryan jej pronásleduje až na letiště, kde už na Stuarta čeká letadlo připravené k odletu. Bryan se nejprve postará, aby letadlo nemohlo odletět a pak přemůže Stuarta, kterému řekne, že je zodpovědný za smrt Lenore a že stráví spoustu času ve vězení. Krátce nato na místo dorazí Dotzler a Los Angeleská policie a zatknou Stuarta. Nakonec těhotná Kim řekne Bryanovi, že své dítě pojmenuje po matce – Lenore.

Natáčení filmu 96 hodin: Zúčtování začalo 29. března 2014 v Atlantě a Los Angeles. V českých kinech se film 96 hodin: Zúčtování promítá od 15. ledna 2015.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation